F1.sk F1.sk

Boullier chváli Alonsa, nešetrí superlatívmi
zdroj: McLaren Media Centre

Boullier chváli Alonsa, nešetrí superlatívmi

Fernando Alonso získal pre McLaren v Brazílii štyri cenné body. Skončil na ôsmom mieste, s čím v jeho tíme vládla spokojnosť: siedmy Felipe Massa bol síce na dostrel, ale na dvojicu zozadu útočil aj Sergio Pérez, takže to mohlo dopadnúť akokoľvek.

Monopost MCL32 opäť raz doplácal na nedostatočnú maximálku. Alonso bol v druhom sektore veľmi rýchly a lepil sa na Massu, no ten mu potom na dlhočiznej zaoblenej rovinke do kopca mal tendenciu utekať: Fernandovi však pomáhala skutočnosť, že mohol otvoriť zadné krídlo a Brazílčana sa tak zubami-nechtami držal. Na útok to síce napokon nestačilo, ale pomohlo mu to pri obrane pred spomínaným Pérezom.

"Fernandov výkon nám pripomenul, akým konkurencieschopným zvieraťom ostáva," skonštatoval pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier. "Keď mu stratégovia dali zelenú a mohol útočiť na Massu, bol absolútne neúnavný a v každom kole išiel tak, ako keby bolo kvalifikačné. Stratu na neho sťahoval kolo po kole..."

"Aj keď bolo vzhľadom na obmedzenia nášho balíka zvládnutie predbiehacieho manévra komplikované, neodradilo ho to. Som si istý, že ak by mal k dispozícii ešte niekoľko kôl, mohol to zvládnuť. Bola to fantastická ukážka kontrolovanej a tvrdej jazdy. Fantasticky sa na to pozeralo a som si istý tým, že aj v kokpite to musela byť parádna zábava," dodal Francúz.

Spokojný bol aj majster sveta z rokov 2005 a 2006. "Bol to jeden z našich najlepších víkendov," povedal Alonso. "v priebehu celých pretekov som mal fantastické auto, ale nemal som šancu predbiehať. Keď ma Massa po reštarte predstihol, už som nedokázal nič spraviť. Toto ôsme miesto je skvelé. V priebehu sezóny sme o veľa bodov prišli kvôli malým detailom, nedobrej spoľahlivosti a podobne, ale toto je pre tím fajn odmena. Aspoň niečo sme získali späť."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk