F1.sk F1.sk

Hasegawa našiel po Interlagose dôvody na spokojnosť
zdroj: McLaren

Hasegawa našiel po Interlagose dôvody na spokojnosť

Fernando Alonso bol po Veľkej cene Brazílie nahnevaný a kritizoval výkon svojho motora Honda. Použil viacero rôznych negatívnych slov a situácia je vraj alarmujúca. Okrem toho povedal, že Scuderii Toro Rosso teda vôbec nezávidí a v budúcom roku budú mať čo robiť.

Motorový šéf Hondy Jusuke Hasegawa to však nevnímal tak kriticky. "Od Monzy sú náš balík a motorový výkon na obstojnej úrovni," povedal Japonec pre Motorsport-Total.com. "Ide o charakteristiky jednotlivých okruhov. Niekdy sú Williams s Force Indiou rýchlejší, no niekedy sme s Williamsom, Force Indiou a Renaultom takmer na rovnakej úrovni."

Alonso tvrdil, že ani keď otvoril DRS, nasadil celú batériu a bol v clone za Felipem Massom, tak nemal šancu na útok. Hasegawa v tejto súvislosti reagoval: "Z hľadiska výkonu sme ešte o malý kúsok za ostatnými motormi. Stratu sťahujeme, ale ešte nie sme celkom tam..."

"Škoda, že sme ten Williams nedokázali predbehnúť. Na druhej strane sme však radi, že sme si ubránili pozíciu voči Pérezovi," skonštatoval Jusuke Hasegawa. "To miesto, na ktorom Alonso prišiel do cieľa, je z hľadiska celkového balíka presne naša pozícia. Sme rýchlejší ako Williams a sme takmer na úrovni Force Indie."

Tentoraz skončil Williams o miesto pred McLarenom, ale Force India mu napokon podľahla. Z pohľadu Hasegawu to teda bolo akceptovateľné.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk