F1.sk F1.sk

Bottas: Na Vettela som vyvíjal tlak, no k ničomu to neviedlo
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Bottas: Na Vettela som vyvíjal tlak, no k ničomu to neviedlo

Valtterimu Bottasovi sa síce podarilo zabrániť oslavám Sebastiana Vettela z ďalšej pole position, no v pretekoch mu vzdorovať nedokázal. O pozíciu lídra prišiel takmer okamžite po zhasnutí svetiel.

"Preteky sme dnes stratili na štarte, čo je škoda," boli prvé slová víťaza sobotňajšej kvalifikácie.

O štarte sme toho už počuli veľa, ako to teda videl samotný Bottas? "Hneď, ako som uvoľnil spojku, som stratil trakciu a začali sa mi pretáčať kolesá. Snažil som sa pokryť vnútornú stopu, ale v zrkadlách som videl len Kimiho. Seb nikde nebol. Myslel som si, že by sa mohol objaviť na vnútornej strane a tak sa aj stalo. Nič som nedalo robiť."

"Po stránke rýchlosti to však bolo veľmi tesné. Na Sebastiana som vyvíjal veľký tlak, približoval som sa mu hlavne v čase zastávok v boxoch, ale k ničomu to neviedlo," povzdychol si bývalý pretekár Williamsu. "Keď vyšiel z boxov, bol som veľmi blízko, no na predbehnutie to nestačilo."

Sebastian Vettel mal namále. Jeho mechanici však odviedli perfektnú prácu: "Brilantná robota. Bol som veľmi spokojný s tým, ako som v boxoch zastavil, pretože tento rok som s tým mal pár drobných problémov. To chlapcom nepomáha, keď auto nezastaví v perfektnej pozícii. Povedali mi, že to bude riadne tesné. Navyše, výjazd z boxov je asi najvzrušujúcejšou zákrutou na tejto trati."

"Po dobrej sobote som sklamaný. Pre mňa sa to dobre nevyvíja ani v boji o druhé miesto v šampionáte," pripomína Bottas, ktorý tak potrebuje v Abú Zabí zvíťaziť a Sebastian Vettel nesmie skončiť lepšie ako deviaty. "Má teraz slušný náskok, v Abú Zabí budeme potrebovať zázraky."

Veľká vyrovnanosť Ferrari a Mercedesu sa Fínovi príliš nepáči. "Skrátka, s Ferrari sme boli veľmi vyrovnaní. A to nie je dobré. Musíme byť pred nimi."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk