F1.sk F1.sk

Vettel je rád, že sa ešte sezóna nekončí: Pomáha nám to dostať sa cez sklamanie zo straty titulu
zdroj: TASR/AP

Vettel je rád, že sa ešte sezóna nekončí: Pomáha nám to dostať sa cez sklamanie zo straty titulu

Sebastian Vettel zvíťazil na Interlagose už tretíkrát. V tejto sezóne ide o jeho piaty trumf, no mohlo ich byť omnoho viac. Smútok z premárnenej šance sa začína postupne odplavovať. Vettelovi v tom pomáha aj fakt, že sa sezóna ešte neskončila.

O víťazovi pretekov rozhodli udalosti z prvého kola. Sebastian Vettel sa okamžite dokázal dostať pred Valtteriho Bottasa, ktorému už nedal šancu.

"Na začiatku som vyštartoval veľmi dobre, no s plynom som bol trochu nenásytný, pretočili sa mi kolesá a na Valtteriho som čosi stratil," na tlačovej konferencii opisoval udalosti z prvého kola Sebastian Vettel. "Pomyslel som si, že som svoju príležitosť prepásol. Obzrel som sa a videl som, že sa aj on trápi. V druhej fáze som trochu získal, čo stačilo, aby som sa do prvej zákruty pred neho dostal. Vedel som, že musím ísť do toho, hoci priestoru tam bolo len málo."

Tento manéver sa nakoniec ukázal ako víťazný. Na okruhu v São Paulo sa nepredbieha zrovna najľahšie. O to viac, že Ferrari na rovinkách strácalo. "Povedali mi, že v prostrednom sektore sme o pol sekundy rýchlejší, no veľa strácame na rovinkách. Počas celých pretekov sme však jazdili porovnateľné časy. Bolo to tesné. A keď jazdíte rovnaké časy, predbieha sa ťažko."

Sebastian Vettel a Valtteri Bottas
Mercedes

Štartovým poľom sa úspešne prebíjal Lewis Hamilton. Neobávali sa vo Ferrari o svoje víťazstvo? V niektorých fázach z Vettelovho náskoku ukrajoval až sekundu na kolo. "Ani veľmi nie. Tento rok sme už veľakrát videli, že opačná stratégia má svoje výhody. Samozrejme, že pri štarte z čela nie je veľmi atraktívna, ale prichádza veľmi vhod, keď ste vzadu. Je však fér, keď poviem, že Lewis bol veľmi rýchly."

Toto víťazstvo však prišlo príliš neskoro na to, aby Nemcovi dopomohlo k titulu. Vettel sa však na to pozerá pozitívne. Zostávajúce podujatia ho aspoň zamestnajú a pomôžu zmierniť sklamanie. "Som rád, že nám zostali ešte nejaké podujatia. Takto sa aspoň cez to môžeme preniesť. V minulosti sme sa s tým vyrovnávať nemuseli. Takto aspoň máme niečo na robote."

Ferrari sa chce pobiť o budúcoročný šampionát, zima bude pre nich náročná. "Cítime, že postupne silnieme. Azda v tom budeme pokračovať aj budúcu sezónu. A nielen v tú, ale aj v budúcnosti. Naším cieľom je Ferrari dostať naspäť na vrchol a dominovať. To chceme spraviť."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk