F1.sk F1.sk

Verstappen: O post tímovej jednotky nestojím
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: O post tímovej jednotky nestojím

O titul Majstra sveta F1 v roku 2017 bojovali dvaja piloti. Budúci rok by sa pole mohlo vyrovnať, lepšie by na tom mal byť aj Red Bull. Obaja býci sú si dosť vyrovnaní a jeden bude chcieť toho druhého poraziť.

Hamilton si pripísal štvrtý titul, zároveň však varuje pred silnejúcimi súpermi. "Musím sa aj naďalej zlepšovať. Očakávam, že Ferrari a Red Bull budú v nasledujúcej sezóne ešte silnejší. Vo Formule 1 súperi nikdy nespia, nikdy tu nie je pokoj. Vždy je tu niekto, kto sa chce dostať na výslnie. Max Verstappen je jedným z nich. A aby som sa udržal pred pilotmi, akými sú Max alebo Sebastian, musím sa posunúť na vyšší level. A to ma ženie vpred, je to moja motivácia pre rok 2018."

O tom, že Max Verstappen sa raz stane majstrom sveta pochybuje azda len málokto. Christian Horner si tým je istý. "Je to len otázkou času. Sebastian u nás získal štyri tituly a to nemal ani 30 rokov. Lewis má štyri tituly a má 32. Pre mňa je Max budúcim šampiónom. Vidíte, ktorí jazdci sú výnimoční. Max je určite jedným z nich."

"Hamilton je vo svojej životnej forme. Naozaj verím, že bude ešte niekoľko rokov súťažiť. A verím, že s Maxom a Danielom máme dvojicu, ktorá naňho bude tlačiť - ak jej poskytneme správny materiál. A boj viacerých pilotov by bol pre fanúšikov veľkou maškrtou," poznamenal šéf Red Bullu.

Max Verstappen vidí v Hamiltonovi veľmi silného súpera. "Ako tím ešte na to nemáme. Dúfam, že raz do boja prehovorím, ale či sa tak stane už budúci rok, ukáže až začiatok sezóny 2018."

Red Bull chce okolo neho postaviť víťazný tím. Holanďanovi by post tímovej jednotky uľahčil boj o titul. "Obaja dostávame rovnaký materiál, na oboch stranách garáže sa pracuje rovnako tvrdo. Nechcem byť tímovou jednotkou, chcem svojho kolegu poraziť v rovnakom aute. To je zo všetkého najväčšie zadosťučinenie."

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk