F1.sk F1.sk

Red Bullu nepomohlo ani žmýkanie pneumatík, strata na rovinkách bola príliš veľká
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bullu nepomohlo ani žmýkanie pneumatík, strata na rovinkách bola príliš veľká

Red Bull si z Brazílie odnáša piate a šieste miesto. Piloti sa už po kvalifikácii sťažovali na nedostatočný výkon na rovinkách a slabšia pohonná jednotka ich nakoniec pripravila aj o lepší celkový výsledok.

Holandský pretekár v službách Red Bullu to na víťazstvo nevidel príliš ružovo. "Keby sa tie štyri autá predo mnou zrazili..." zavtipkoval si Max Verstappen. "Ale nie, určite sme dosiahli na ten najlepší možný výsledok. Na rovinkách sme toho stratili naozaj veľa, čo ste videli, keď ma predbiehal Lewis. Na tomto okruhu sme nemali šancu."

Red Bull na začiatkoch stintov nevyzeral zle, Verstappen v nich podľa svojich slov nahrádzal chýbajúcu rýchlosť na rovinkách tým, že viac "žmýkal" pneumatiky.

"Prvých pätnásť kôl stintu sme boli silní, no keď sa pokúšate kompenzovať to, čo strácate na rovinkách, tak až príliš ničíte pneumatiky," zamýšľa sa najmladší víťaz veľkej ceny F1. "Balans auta tiež nebol taký dobrý ako napríklad v Mexiku. To sa potom ide ťažko."

"Posledných pätnásť kôl som už len šetril gumy a snažil sa dôjsť do cieľa," potvrdzuje Verstappenove slová jeho tímový kolega. "Tím mi oznámil, že Max sa na konci svojho stintu trochu trápil. Mali sme preto obavy, že vbehneme do problémov."

Max Verstappen
Red Bull Content Pool

Red Bull sa obával aj toho, či všetky súčiastky vydržia až do konca pretekov. Podľa Hornera bola približne polovičná šanca, že niečo odíde. "Vždy je to 50/50. Môže sa stať veľa vecí," dodal Verstappen.

Ricciardo pridal bližšie informácie o prevádzkovaní ich pohonnej jednotky. "Na štarte ich vytáčame tak vysoko, ako len môžeme. Keď sa to utrasie, tak ich začíname šetriť. Na tomto musíme dôjsť až pod šachovnicovú vlajku v Abú Zabí. Neviem, ako na tom boli ostatní. Dúfam len, že Lewis ho mal celý deň vytočený naplno, lebo mal obrovskú rýchlosť.

Zatiaľ čo Max Verstappen štartoval zo štvrtej priečky a veľa predbiehania nezažil, Ricciardovi sa dostalo širšej spoločnosti. "V druhej zákrute to bolo dosť natlačené. Na vonkajšej strane som videl miesto, tak som tam šiel. Vonku je to vždy riskantné, nemôžeme byť naivní, ale na druhej strane, štart je najlepšia príležitosť na zisk nejakých pozícií. Neľutujem, že som to skúsil."

"Snažil som sa im nechať čo najviac miesta. Našťastie sme mali len poškodenú pneumatiku, tak sme ich vymenili a začal som sa predierať poľom," pokračuje v opisoch Daniel Ricciardo. "Nie tak rýchlo ako Lewis, ale vzhľadom na našu rýchlosť dosť dobre. Šiel som cez nich tak rýchlo, ako som len vedel."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk