F1.sk F1.sk

Bottasov undercut bol "činom zo zúfalstva", tvrdí Wolff
zdroj: TASR/AP

Bottasov undercut bol "činom zo zúfalstva", tvrdí Wolff

Vedenie Mercedesu si nedeľňajší výkon Lewisa Hamiltona pochvaľovalo. Na muža, ktorý vyštartoval z pole position, už toľko uznanlivých slov nepadlo. Podľa Tota Wolffa si Bottas nechal víťazstvo prekĺznuť pomedzi prsty už na štarte.

Valtteri Bottas skončil hneď na druhom mieste za Sebastianom Vettelom, no Nemec sa mal azda viac obávať rýchleho Mercedesu v rukách Lewisa Hamiltona. Tomu však na konci začali odchádzať pneumatiky. Na Kimiho Räikkönena nestačil ani novučičký motor.

"Vettel bol dnes najrýchlejší, bez žiadnych otázok," uznal kvality svojho súpera nevýkonný šéf Mercedesu, Niki Lauda. "Lewis odviedol výbornú robotu. Škoda, že to na tretie miesto nestačilo. Robil však všetko, čo mohol. Niet sa na čo sťažovať."

Prečo teda Valtteri Bottas bol o toľko pomalší ako Lewis Hamilton? "Ťažko to posudzovať, pretože Vettel nešiel naplno. Nemal žiaden dôvod pridávať. Hral tú správnu hru a vyhral. Valtteri si druhé miesto zaslúžil, nemám k tomu viac čo povedať."

Lewis Hamilton
Mercedes-AMG Petronas Motorsport

"Valtteri prišiel o svoje preteky už na štarte," myslí si Toto Wolff. "Odpichol sa dobre, lepšie než Ferrari, ale potom sa mu pretočili kolesá. Od tohto momentu už bolo veľmi ťažké sa cez Vettela dostať. Videli ste, aké je prebiehanie náročné, keď sú obe autá porovnateľne rýchle."

Mercedes sa pokúsil Vettela predbehnúť cez boxy. Okruh v Brazílii je však pomerne krátky a výhoda novej zmesi nebola dosť veľká. "Pokúsili sme sa o undercut, čo bol tak trochu čin zo zúfalstva. Nestačilo to." Vettel po tesnom výjazde z boxov začal Bottasovi okamžite unikať. Dobiehal ho však Lewis Hamilton. "Lewisov výkon bol fenomenálny. Skončiť päť sekúnd za víťazom a vyštartovať z pitlane - neskutočné."

"Z hľadiska čistej rýchlosti mal dnes Lewis najrýchlejšie auto. Asi si víťazstvo zaslúžil, ale Sebastian to vpredu kontroloval," dodáva Wolff, podľa ktorého keby bolo treba, Vettel mohol byť aj rýchlejší. "Myslím si, že mal nejaké rezervy. Možno nie na úplnom konci, ale počas pretekov určite."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk