F1.sk F1.sk

Budúci rok sa vrátime ešte silnejší, ubezpečuje po brazílskom víťazstve Jock Clear
zdroj: TASR/AP

Budúci rok sa vrátime ešte silnejší, ubezpečuje po brazílskom víťazstve Jock Clear

Tohtoročné výkony Ferrari museli ich fanúšikov tešiť. Presnejšie tie pred letnou prestávkou. Mesačná pauza pribrzdila rozlet Scuderie. Tá sa už díva na budúcu sezónu, ktorej cieľom bude - ako inak - majstrovský titul.

Po dlhom čase sa Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel dočkali bezproblémového víkendu. Mechanici pracovali na Nemcovom monoposte ešte tesne pred štartom, no túto záležitosť sa podarilo vyriešiť. Konečne sme tak videli Ferrari tlačiť na plný plyn.

"Výkon sme mali stále, vždy sme boli niekde okolo čela. V kvalifikáciách aj pretekoch," vyhlásil tesne pred stupňami víťazov šéfinžinier Ferrari, Jock Clear. "Všetci vieme, čo sa stalo v Malajzii a Japonsku. To nám uškodilo. Rýchlosť nám však nikdy nechýbala, čo sme videli aj dnes. Mali sme naozaj rýchle auto a udržali sa pred Bottasom. Kontrolovali sme to."

Clear sa nepúšťal do rozborov "čo by bolo keby". "Taký je tento šport. Nie je o tom, aký máte rýchly monopost, ale o tom, ako rýchlo dokážete v nedeľu odjazdiť všetky kolá. Postupujeme deň po dni a dnes z toho bolo víťazstvo. Užijeme si ho."

Hovorí sa, že nová sezóna sa nezačína s príchodom predsezónnych testov, ale s korunovaním majstra sveta. Prestávka bude poriadne dlhá a treba sa pred ňou naladiť na tú správnu vlnu. "Smerujúc do zimnej prestávky ide o veľmi pozitívny moment. Budúci rok sa vrátime ešte silnejší."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk