F1.sk F1.sk

Wehrleinovi zmeny auta pomohli, opäť je v pohode
zdroj: Sauber F1 Team

Wehrleinovi zmeny auta pomohli, opäť je v pohode

Pascal Wehrlein sa v posledných týždňoch sťažoval na problémy s autom a žiadal dokonca nové šasi. To mu jeho tím takto na konci sezóny síce nesplnil, ale dal mu viacero nových súčiastok a v sobotu to bolo v Brazílii dobré. Bol na hrane postupu do Q2 a aj keď to tesne nevyšlo, s jeho výkonom vládla spokojnosť.

"Som totálne spokojný," hovoril Wehrlein po vystúpení z monopostu. "Auto sa konečne opäť správalo tak, ako som bol zvyknutý. Pred týmito pretekmi sme vymenili veľmi veľa súčiastok a problémy sú vyriešené. Zadná časť je konečne opäť stabilná - presne taká, ako má byť."

Nemec dúfa, že zlepšeným výkonom sa opäť prihlási do boja o voľnú sedačku vo Williamse. V sobotu však ešte nebol múdrejší: "Nie, zatiaľ bohužiaľ ešte nie. Dúfam však, že tento deň mi trochu pomohol."

"Sobota bola dobrá a v pretekoch by sme mohli niečo dosiahnuť. V prvom rade bude dôležitý dobrý štart. Okrem toho sme videli, že viacero tímov má problémy so spoľahlivosťou. My sme na tom v tomto smere relatívne dobre... potrebujeme mať dobrý štart, dobre si brániť pozíciu a prísť do cieľa," zdôraznil Pascal Wehrlein.

Talentovaný pretekár však bral svoje šestnáste miesto aj s rezervou. Porazil napríklad Lanca Strolla, ktorý však mal technické problémy. "Napokon ani neodjazdil dobré kolo, čo jasne vidieť na porovnaní s jeho tímovým kolegom. S Williamsom určite nebojujeme. Toro Rosso má zasa so svojim autom problémy a okrem toho majú dvoch nových jazdcov."

"Ale keď sa pozrieme na stratu na tímy ako Haas či Renault, tak sme k ním určite značne bližšie ako krátko po letnej prestávke. To je rozhodne pozitívne. ale na to, aby sme s nimi reálne bojovali, nám ešte kúsok chýba," dodal Pascal Wehrlein.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk