F1.sk F1.sk

Verstappenovi sa jazda po rovinkách nepáči: Strácame tam pol sekundy
zdroj: TASR/AP

Verstappenovi sa jazda po rovinkách nepáči: Strácame tam pol sekundy

Max Verstappen má v Interlagose problém. A tým sú pridlhé rovinky. Podľa Holanďana na nich Red Bull s pohonnou jednotkou od Renaultu stráca príliš veľa na to, aby mohol zabojovať o pole position.

Valtteri Bottas so Sebastianom Vettelom zviedli tesný súboj, štvrtý Max Verstappen však stratil až šesť desatín sekundy. "Pozeral som sa na údaje z GPS a na rovinkách strácame pol sekundy," prezradil po kvalifikácii holandský miláčik. "Keď to spätne hodnotím, mohli sme trochu vylepšiť aj balans, ale v porovnaní s chlapcami na čele nebol vôbec zlý."

Red Bull si je svojich slabín vedomý. "Vedel som, že nás to na tejto trati bude bolieť - a opäť sa to ukázalo. Ak sa pozriete na druhý sektor, ktorý je tvorený zákrutami, stratili sme v ňom len osem stotín. A pritom aj v ňom sú krátke rovinky. V jednej alebo dvoch zákrutách sme sa mohli zlepšiť, no zvyšok sme stratili na rovinkách. Nie je to tu dosť kľukaté, takže nás to zabolelo. V pretekoch by sme mali byť bližšie, ale či to bude stačiť, to netuším."

Verstappena začali problémy obchádzať a na margo toho, či sa nebojí, že mu motor opäť odíde, začal vtipkovať. "Ak zadymí, zadymí," zasmial sa a dodal: "Bude ku mne dobrý, inak mu jednu vrazím!"

Jeho kolega mal iný problém. Tímy zvyknú údaje z piatkových tréningov vyhodnocovať dlho po skončení programu, aby v sobotu napravili všetky chyby. Ricciardovi sa zlepšiť nepodarilo. Čo je však horšie, presný dôvod tohto zlyhania nepozná.

"V momente, keď sa trať začne zrýchľovať a my potrebujeme tých pár desatiniek navyše, tak ich nemáme," konštatuje Ricciardo, ktorý v Q3 stratil rovnú sekundu. "Mal som taký pocit, že softy mi sedeli lepšie. Kiežby som mal v Q3 viac zmesí a supersofty nechal doma. Obyčajne totiž pri prechode z mäkkej na supermäkkú sadu získate viac gripu. Mojím problémom boli supersofty, vpredu som ho mal menej - a bol som z toho frustrovaný."

"Sadol som si s inžiniermi a pozreli sme sa na to. Nevieme prečo, ale na druhej sade sme v záverečnej časti kvalifikácie mali veľké vibrácie. V prvom výjazde sme boli proste pomalí. A teraz nevieme, z akého dôvodu," dodal Austrálčan, ktorý v nedeľu vyštartuje zo štrnástej priečky.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk