F1.sk F1.sk

Zaváhal som, priznáva Vettel
zdroj: TASR/AP

Zaváhal som, priznáva Vettel

Napínavý boj o pole position naznačovali už výsledky tretieho tréningu. V kvalifikácii nakoniec rozhodlo 38 tisícin sekundy. Vettela to poriadne škrelo, vynahradiť by si to chcel v nedeľu.

Prvé kolo ostrých pokusov v Q3 ovládol Sebastian Vettel. Ako to však už v prvom pokuse býva, piloti idú o štipku opatrnejšie, aby nevypadli a neskončili na desiatom mieste. S istotou solídneho umiestnenia tak do toho v závere môžu dať všetko. To sa Vettelovi nepodarilo.

"V prvej zákrute som na brzdách trochu zaváhal a stratil nejaký ten čas," povedal po kvalifikácii Sebastian Vettel. "Od toho momentu som mal dobré kolo. Vedel som, že v poslednej zákrute ešte niečo môžem získať. Pozbieral som to, ale už som bol príliš pozadu."

Nemec bol poriadne sklamaný, hoci o víťazovi sa bude rozhodovať až zajtra. "Nie je to ani tak o zajtrajšku ako o dnešku. Zajtra by sme na tom mali byť dobre, ale chcel byť som byť vpredu. Tri stotiny. Poviete si, že to ste niekde mohli nájsť. Naša rýchlosť počas dlhých jázd bola veľmi dobrá - hlavne v porovnaní s Valtterim, takže uvidíme, ako to zajtra dopadne."

Cíti sa Vettel lepšie s vedomím, že Hamilton sa do boja len tak ľahko nezapojí? "Nemyslím si, že je v tom veľký rozdiel. Valtteri je na pole, poraziť ho bude ťažké. Skôr sme dnes boli prekvapení, že sme sa dostali tak blízko. Ale keď ste už blízko, prajete si, aby ste boli rovno vpredu."

Lewis Hamilton sa ešte pred víkendom vyjadril, že keby už nemal šancu zabojovať o titul majstra sveta, radšej by skončil na štvrtom mieste ako bojoval o druhú priečku. Vyhol by sa tak odovzdávaniu cien FIA.

Sebastian Vettel sa na to pozerá trochu inak, hoci aj jeho ciele siahajú vyššie ako post vicemajstra: "Znamená to veľa! Chceli sme skončiť prví, nuž teraz sa chceme ubezpečiť, že budeme aspoň druhí. Mohli by ste povedať, že v tom už nie je veľký rozdiel, ale on tam je. Pretekanie sa je presne o tomto. Zajtrajším cieľom je vyhrať. To by malo pomôcť aj v bodovom zúčtovaní."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk