F1.sk F1.sk

V druhom brazílskom tréningu na čele opäť dvojica Mercedesu
zdroj: TASR/AP

V druhom brazílskom tréningu na čele opäť dvojica Mercedesu

V druhom tréningu boli na Interlagose opäť najrýchlejší jazdci Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Síce boli o niečo pomalší ako v tom prvom, no aj tak im to stačilo a konkurentov z Red Bullu a Ferrari odsunuli až na tretie až šieste miesto.

Svojho zástupcu do top 10 dostali aj štyri ďalšie tímy: siedmy skončil Esteban Ocon z Force Indie, ôsmy Felipe Massa z Williamsu, deviaty Nico Hülkenberg z Renaultu a desiaty Fernando Alonso z McLarenu.

Viac sa o priebehu diania dozviete vďaka nižšie priloženým správam, ktoré pre vás priebežne zbierame v rubrike Pitstop. Tretí voľný tréning sa uskutoční v sobotu o 14.00 h nášho času, kvalifikácia sa začne o tri hodiny neskôr.

Výsledky:


Max Verstappen kričal do vysielačky "GP2, GP2". Žeby nebol spokojný s výkonom?

Vyzerá to tak, že mraky ohrozujú len druhú zákrutu a časť padoku.

Na okruhu Interlagos registrujeme prvé kvapky dažďa. Pre tímy je to však OK, pretože väčšina dnešných jázd prebehla za sucha.

Pirelli v rozhovore pre Sky Italia potvrdilo, že v budúcom roku budeme mať aj šiestu zmes. Prvýkrát ju uvidíme už počas testov v Abú Zabí.

Ferrari nám ponúklo niekoľko informácií o jazdách na dlhé vzdialenosti. Sebastian Vettel odjazdil 31 kôl, pričom v tom poslednom mal čas 1:13,574s, Kimi Räikkönen 31 kôl (1:13,897s) a Lewis Hamilton 25 kôl (1:13,393s).

Esteban Ocon sa pýta: "Čo to ten **** Hülkenberg robí?"

1:09,515s - Lewis Hamilton.

1:09,563s - najrýchlejší je momentálne Valtteri Bottas.

Zaujímavé je to, že napriek avizovanému dažďu sa ten k okruhu zatiaľ akosi neblíži.

FIA potvrdila, že Pierre Gasly dostal ďalšiu novú jednotku MGU-H (deviatu) i nové turbo (siedme). K doterajšej strate desiatich miest na štarte teda treba prirátať ďalších pätnásť pozícií.

Šéf Red Bullu Christian Horner povedal, že Renault ešte celkom neodhalil príčinu mexických problémov s motorom: "Veruže mám pocit, že ešte celkom nechápu, čo to zapríčinilo. V tom prípade je to ťažké, pretože sotva môžete napraviť niečo, čomu celkom nerozumiete. Aj preto sme zatiaľ stavili na istotu a jazdili sme super-konzervatívne. I toto sčasti vysvetľuje našu veľkú stratu na Mercedes."

Video: V Toro Rosso naplno pracujú na náprave problémov tak, aby Brendon Hartley a Pierre Gasly stihli druhý tréning.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk