F1.sk F1.sk

Wehrlein chcel nové šasi, no nedostal ho. Vyriešia jeho problémy nové súčiastky?
zdroj: Sauber F1 Team

Wehrlein chcel nové šasi, no nedostal ho. Vyriešia jeho problémy nové súčiastky?

Pascal Wehrlein na tom v porovnaní s kolegom Marcusom Ericssonom v posledných týždňoch nebol veľmi dobre, ale možno za to mohli len problémy s autom. V Brazílii by mal dostať nové súčiastky týkajúce sa aerodynamiky a závesov, čo by mohlo napraviť jeho ťažkosti s ovládaním auta.

"Keďže som sa v posledných niekoľkých pretekoch trápil, vymenili sme mnoho súčiastok," potvrdil Wehrlein. "S Marcusom sme na tom boli počas celej sezóny z hľadiska nastavenia vždy veľmi blízko, ale teraz si auto potrebujeme nastavovať celkom inak. Je to tak trochu čudné."

"Dúfame, že tento problém odstránime. Balans môjho auta nie je v poriadku a oba monoposty sa správajú celkom inak. V niektorých rýchlych zákrutách veľmi výrazne strácam a trápi ma pretáčavosť. Vyzerá to tak, že mám niečo so zadnou časťou auta - už od Malajzie. Tam som mal ešte veľmi dobré preteky, dostal som sa blízko ku Q2. Bol som spokojný s výkonom, ale od toho okamihu to bolo iné," skonštatoval Nemec.

Wehrlein podľa informácií Motorsport.com žiadal výmenu šasi, ale Sauber mu v tomto nevyhovel. "V predchádzajúcich pretekoch sme vymenili podlahu a teraz meníme niektoré aerodynamické súčiastky zadnej časti. Pre tento víkend máme aj nové závesy."

"Chcel som aj výmenu šasi, ale bohužiaľ to nevyšlo. Toto konkrétne je už veľmi staré a to druhé bolo po haváriách Antonia (Giovinazziho, pozn. red.) zo začiatku sezóny dvakrát opravované. Tým pádom ho už nechceme nasadzovať," dodal Pascal Wehrlein.

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk