F1.sk F1.sk

Hamilton už nevylučuje útoky na legendárne Schumacherove rekordy
zdroj:

Hamilton už nevylučuje útoky na legendárne Schumacherove rekordy

Lewis Hamilton má na svojom konte už 62 víťazstiev a keďže s Mercedesom možno čoskoro predĺži zmluvu až do roku 2021, nie je vylúčené, že túto métu dokáže zboriť. Pochopiteľne by musel mať aj naďalej víťazné auto, avšak pri sile tohto tímu sa to môže stať.

Keď sa pozrieme na prvých jedenásť sezón kariéry, tak Michael Schumacher bol na počte 64 víťazstiev a Hamilton ich má 62, pričom ešte dve veľké ceny má v tomto ročníku k dobru. Pochopiteľne, že Schumi jazdil v ére, keď bolo pretekov menej a okrem toho vynechal niekoľko podujatí pre zlomeninu nohy, ale aj tak...

"Myslím si, že vo víťazení môžem pokračovať ešte dlhú, veľmi dlhú dobu," zamyslel sa Hamilton. "V skutočnosti nemám nejakú túžbu dostihnúť Michaela, aj keď som k tomu pochopiteľne omnoho bližšie, ako som bol. Predtým bolo tých 91 víťazstiev veľmi vzdialených. Ale teraz možno..."

"Naďalej je to ďaleko, ale už nie je nemožné pomyslieť si, že by som sa teoreticky mohol dostať blízko," skonštatoval štvornásobný majster sveta.

Z hľadiska majstrovských titulov je to medzi dvojicou momentálne 4:7, ale ak si Hamilton po stránke ďalších víťazstiev tak verí, mohli by pribudnúť aj tituly. "Mojim prvým cieľom bolo dostať sa do F1 a potom som veľmi túžil získať titul. Získal som ho a hovoril som si, aký som za to vďačný. Pochopiteľne som začal pracovať smerom k druhému, ale človek musí byť vďačný aj za jeden."

"Mnohí jazdci nezískali ani jeden titul, takže som musel byť vďačný aj za to. Následne som získal druhý a uvažoval som rovnako, no získal som aj tretí. Teraz už mám štvrtý a zasa to vnímam rovnako. Verím, že ich môžem vybojovať aj viac."

"Mojim cieľom však nikdy nebolo dorovnať Michaela, vždy som chcel spraviť niečo podobné ako Ayrton. To som už prekonal a sen teda expanduje do oblasti, ktorá nebola v pláne," priznal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk