F1.sk F1.sk

Massa vie, že takú rozlúčku ako pred rokom už nezažije (VIDEO)
zdroj: Williams

Massa vie, že takú rozlúčku ako pred rokom už nezažije (VIDEO)

Felipe Massa už pred rokom oznámil, že končí kariéru v F1. Keď potom doma na Interlagose havaroval a na trať vyšiel safety car, dostal do daru neuveriteľnú rozlúčku. Kráčal pred svojimi fanúšikmi i pred členmi jednotlivých tímov, ktorí mu veľkolepo aplaudovali, vyobjímal sa s manželkou a synom...

Ibaže situácia sa po niekoľkých týždňoch zmenila, Nico Rosberg ukončil kariéru a Valtteri Bottas mohol nastúpiť na jeho miesto; avšak s podmienkou, že Massa sa vráti do Williamsu. A tak sa stalo, takže tentoraz sa bude lúčiť druhýkrát.

"Bude to tak trochu zvláštne," priznal 36-ročný pretekár. "Bude to čudné, pretože som to všetko už raz zažil. Som si však istý, že to bude pekné. VC Brazílie patrí z môjho pohľadu medzi najlepšie preteky ročníka. Cítite, že ľudia stoja za vami - a nielen z tohto mesta, ale z celej krajiny. Dúfam len, že výsledok bude tentoraz o niečo iný!"

Na minuloročné okamihy má Massa krásne spomienky: "Tieto emócie v podstate ani nie je možné opísať slovami. Takúto reakciu fanúšikov a členov tímov som nikdy neočakával. Formula 1 nikdy nebola ľudskejšia. Bola to prirodzená reakcia ľudí a nič z toho nebolo plánované. Práve preto boli tie okamihy také jedinečné."

Felipe Massa
Williams

"To, čo sa stalo, sa už nemôže zopakovať. Ale to nie je také dôležité. Viem, že ľudia ma majú radi a rešpektujú ma. Viac nemôžem chcieť," usmial sa Felipe Massa, ktorého bude navždy mrzieť osud sezóny 2008. Niekoľko sekúnd to vyzeralo tak, že získal titul, ale Lewis Hamilton napokon predstihol Tima Glocka a tešil sa on.

"V tom čase som bol už dostatočne vyzretý na to, aby som takéto prehry dokázal zvládať. Bolo mi jasné, že som nemohol spraviť viac, ako vyhrať preteky. Človek sa musí pozerať dopredu. Ak budete žiť v minulosti, nič vám to nedá. Treba sa orientovať len a len dopredu. Taký je život."

Svoju rozlúčkovú sezónu si pretekár zo Sao Paulo podľa vlastných slov užíva. "Viem, že za volantom odvádzam dobrú prácu a viem, čo všetko dávam tomuto tímu. Milujem život v padoku, mám tu veľa priateľov a cítim ich rešpekt. Formula 1 bola mojim snom a šestnásť rokov je pevnou súčasťou môjho života. Už tu neostanem, ale rešpekt ľudí ostane zachovaný."

"Už pred rokom som mal v pláne skúsiť inú kategóriu, avšak s menej náročným kalendárom. Chcem mať viac času na rodinu," prezradil Felipe Massa. "Ak prestúpim do inej série, tak to nebude len na rok. To by ma nemotivovalo. Jednou z možností je určite Formula E: jednak vďaka angažovaným výrobcom, vďaka zaujímavým dejiskám a vďaka svojmu imidžu budúcnosti."

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk