F1.sk F1.sk

Aj AMuS sa pridal ku kritike Ferrari: Kto chce ísť, tak by ísť aj mal...
zdroj: Pirelli Motorsport

Aj AMuS sa pridal ku kritike Ferrari: Kto chce ísť, tak by ísť aj mal...

Je zaujímavé sledovať, že minulotýždňové hrozby prezidenta Ferrari týkajúce sa odchodu z Formuly 1, sa napriek sile tejto stajne nestretli s prílišným pochopením. Veľká časť lojálnych fanúšikov Scuderie síce stojí za Sergiom Marchionnem, no novinárska obec mu dáva zabrať.

Ku kritike Ferrari sa teraz pridal aj uznávaný Auto Motor und Sport, ktorý tvrdí, že ak Ferrari chce odísť, nech pokojne odíde. "Takmer sme to očakávali," stojí v aktuálnom komentári. "Prezident Ferrari Sergio Marchionne hrozí odchodom, pretože budúce plány nových majiteľov F1 nie sú nastavené podľa prianí Ferrari. Ako keby Formula 1 patrila Ferrari. Kto chce ísť, tak by ísť aj mal..."

Okrem Ferrari kritizovali návrhy nových motorových pravidiel aj Mercedes s Renaultom, avšak títo výrobcovia sa odchodom nevyhrážali. AMuS súčasne pripomína, že to isté máme očakávať aj po predstavení nového rozpočtového stropu. Na tento krok zatiaľ čakáme, aj keď pôvodné informácie naznačovali, že sa tak stane už v utorok.

Nemecký magazín súčasne pripomenul, že postup Ferrari nie je nový a podobne ako Sergio Marchionne sa správal aj zakladateľ značky Enzo Ferrari. S vyhrážkami zachádzal veľmi ďaleko, ale napokon sa vždy vrátil. "Starý pán totiž veľmi dobre vedel, že Formula 1 je živnou pôdou pre mýtus Ferrari."

"Pán Marchionne to zatiaľ ešte zjavne nevie," pokračuje Auto Motor und Sport. "Inak by v rámci telefonickej konferencie s analytikmi netvrdil, že odchod z Formuly 1 by sa postaral o kvázi explodovanie hospodárskeho výsledku Ferrari. Otázne je však, akým smerom..."

Ferrari by z krátkodobého hľadiska niečo ušetrilo, keďže investície tejto stajne do F1 nie sú malé, ale: "Dlhodobé dôsledky by boli fatálne. Ferrari by bolo zo strednodobého hľadiska už len celkom normálnym výrobcom športových áut - ak by jeho červené stroje nesúťažili na pretekárskych okruhoch celého sveta. Nuž a následne by padol aj kurz akcií."

"Môžem len dúfať, že tí, ktorí robia reformy, ostanú tvrdí," píše autor príspevku Michael Schmidt. "Tých, ktorí nechcú hrať, treba poslať domov. Ak by chcel každý ostať len vtedy, ak by sa jazdilo podľa jeho vlastných pravidiel, tak by z toho nikdy nevzišlo nič rozumné."

"Enzo Ferrari mal pred štyridsiatimi rokmi alternatívy, no Marchionne ich nemá. Kam by Ferrari išlo? Do WEC? Táto séria sa svojou klamnou predstavou o high-tech a politikou vysokých cien sama zničila. Ferrari môže stavať autá pre LMP2, prípadne v Indianapolise nastúpiť s červenou Dallarou. Bolo by načase, aby rodina Agnelliovcov svojho zdivočeného prezidenta Ferrari trochu pribrzdila. Večne frflajúci človek ide ľuďom len na nervy a Ferrari oberá o sympatie," dodáva Auto Motor und Sport.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk