F1.sk F1.sk

Aký Neweyho trik vo Ferrari zatiaľ neprekukli?
zdroj: Red Bull Content Pool

Aký Neweyho trik vo Ferrari zatiaľ neprekukli?

Adrian Newey vydal v tomto období, ktoré už pomaly môžeme označiť aj za predvianočné, svoju novú knihu "How to Build a Car" (Ako postaviť auto, pozn. red.). V poslednej dobe sa toho na pultoch objavilo viac a Angličan zaiste verí, že práve jeho dielo bude najpútavejšie.

Odborník Red Bullu Racing písal napríklad o "nešportovom správaní", ktorého je často svedkom napríklad na rošte pred pretekmi. Teda sám to označil za nešportové správanie, ale inak je to do istej miery pomerne pochopiteľná činnosť.

"Inžinieri, ako napríklad ja, využívajú túto príležitosť a idú si poobzerať iné autá," napísal Newey o okamihoch krátko pred štartom. "Keď však mechanici vidia vysoko postaveného inžiniera z iného tímu - napríklad mňa - vo svojej blízkosti, tak sa zhromaždia okolo svojho auta a pokúšajú sa zakryť súčiastku, na ktorú sa pozerám."

"Hlavne Ferrari vytvorí skutočný roj, keď sa vyberiem ich smerom. Nuž a ja v dôsledku toho pomaly kráčam k tej časti ich auta, ktorá ma príliš nezaujíma. Mechanikov teda prilákam svojim smerom ako včely k medu, pričom jeden z našich fotografov zatiaľ zachytí súčiastky, o ktorých zhliadnutie som mal v skutočnosti záujem. Vo Ferrari toto naďalej neprekukli," zasmial sa dizajnér z Milton Keynes.

Newey vzápätí zdôraznil, že toto všetko je aj tak len hra: "Ak by som sa na ich auto skutočne chcel pozrieť, tak si potrebujem počkať na chvíle po pretekoch. Vtedy sú všetky autá zadržané v parc fermé, kde sa ich celú hodinu nikto nesmie dotknúť. Často sú nám pritom odparkované priamo pod nosom a všetci mechanici zatiaľ usilovne pracujú na balení."

"Vtedy si ich môžem popozerať tak, ako len chcem. Nuž a práve v týchto chvíľach môžu tímy prípadne aj protestovať - ak na aute nájdu niečo, čo sa im nepozdáva," dodal Adrian Newey.

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk