F1.sk F1.sk

Renault pokračuje v trápení, z Mexika si vezie dvojité vypadnutie
zdroj: Renault Sport F1

Renault pokračuje v trápení, z Mexika si vezie dvojité vypadnutie

Nico Hülkenberg od VC Belgicka naďalej nebodoval a päťkrát po sebe ani len neprišiel do cieľa. V Mexiku to pritom vyzeralo výborne, bol lepší ako jeho kolega Carlos Sainz a od konca prvého do devätnásteho kola sme ho registrovali na štvrtom mieste.

Následne absolvoval zastávku v boxoch a v 24. kole už prišla správa o tom, že svoje auto má odstaviť. "Niečo zlyhalo," povedal krátko po pretekoch. "Sám ešte neviem, čo to bolo."

"Opäť raz mi pomedzi prsty ušiel dobrý výsledok. Pochopiteľne ma to veľmi hnevá. Mal som rovnakú rýchlosť ako Esteban Ocon a pred zastávkou v boxoch som bol aj pred Sergiom Pérezom - niekde v tejto oblasti by som prišiel do cieľa. Ušlo nám mnoho dôležitých bodov," pokračoval Hulk.

Renault tak naďalej ostal na siedmom mieste konštruktérskeho poradia a na šieste Toro Rosso stráca päť bodov. V boji o tieto priečky sa žlto-čierni snažia realizovať už dlho, ale preteky po pretekoch zlyhávajú.

"Pre tím to bol náročný deň," pridal svoj pohľad Carlos Sainz. "Mali sme veľmi dobrý štart, ale v prvých dvoch kolách som sa v aute necítil dobre. Mal som čudný pocit."

"Následne prišiel šmyk a zničil som si pneumatiky, takže som musel veľmi skoro do boxov. Potom sme síce mali dobré tempo, no bol som celkom vzadu a nevedel som spraviť dosť pre to, aby som sa dotiahol na autá na bodoch. Napokon som aj tak odstúpil kvôli mechanickému problému s riadením," dodal Sainz.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk