F1.sk F1.sk

Hamilton sa na brífingu pustil do Vettela, ten odpovedal veľavravným gestom
zdroj: Youtube/F1.com

Hamilton sa na brífingu pustil do Vettela, ten odpovedal veľavravným gestom

S príchodom nového majiteľa Formuly 1 sa nám dostávajú do rúk ďalšie a ďalšie materiály. Liberty Media sa fanúšikov snaží viac zapojiť do diania aj zverejňovaním záberov z brífingu pilotov. Na tom poslednom si Sebastiana Vettela podal, teraz už štvornásobný majster sveta, Lewis Hamilton.

Názory na zverejňovanie týchto záberov sa rôznia. Niektorí si ich pochvaľujú, nakoľko pilotov lepšie spoznajú aj "za zavretými dvermi", iní sa obávajú toho, že citlivé témy sa prestanú rozoberať na tejto pôde a namiesto toho budú piloti Charlieho Whitinga vyhľadávať mimo tohto priestoru. Argumentujú tím, že brífing je pre bezpečnosť jedným z najdôležitejších prvkov víkendu.

Na tom poslednom sa rozoberali aj limity trate. Veľké diskusie totiž vyvolal trest Maxa Verstappena, ktorý tak v Austine prišiel o stupne víťazov. Do tohto rozhovoru sa zapojil aj Lewis Hamilton, ktorému sa nepozdával spôsob, ktorým Sebastian Vettel prechádzal trať.

"Medzi skrátením si trate a širokým výjazdom je drobný rozdiel, ale mám otázku," zapojil sa do rozhovoru Lewis Hamilton. "Po mojom pitstope Sebastian úmyselne vyšiel v deviatej zákrute z trate a podľa GPS získal veľa času. Ale nedostal trest."

Charlie Whiting: "Nevideli sme to na sektorovom čase, to som práve vysvetľoval Felipemu. Videli sme zlepšenie 0,3 desatiny sekundy v čase na kolo. To, samozrejme, videli všetci. Nebolo to žiadnym tajomstvom."

Lewis Hamilton: "Ak ste videli zlepšenie, tak je to výhoda, takže..."

Charlie Whiting: "Videli sme zlepšenie 0,3 sekundy na kolo."

Lewis Hamilton: "Čo je zlepšenie, takže..."

Charlie Whiting: "To je čas na kolo. No v tej zákrute, kde šiel široko, nič nezískal."

Lewis Hamilton: "Možno by sme vám mohli poslať údaje z GPS, pretože tam bol masívny rozdiel. V tej zákrute šlo, myslím, že okolo 10km/h, vedome."

Charlie Whiting: "Ak sa však pozrieš na jeho čas pred panelom v devätnástej zákrute ku panelu v dvadsiatej zákrute, bol rovnaký. Nič tam nezískal. To sme sa snažili použiť, aby sme tieto veci hodnotili."

Nakoniec sa zdalo, že Whitingova odpoveď Hamiltona uspokojila. Na ďalší stret tejto dvojice sme veľmi dlho nečakali. V tretej zákrute VC Mexika Vettel spôsobil svojmu konkurentovi defekt a ten sa tímu prakticky okamžite pýtal, či to bolo úmyselné.

Už sa tešíme na ďalší ročník a ďalšie súboje nielen tejto dvojice.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk