F1.sk F1.sk

Weber sa čuduje, prečo Schumacherovci nepovedia pravdu
zdroj: Scuderia Ferrari

Weber sa čuduje, prečo Schumacherovci nepovedia pravdu

Willi Weber bol dlhé roky manažérom Michaela Schumachera a bol označovaný aj za "Mr. 20 percent", vďaka čomu sme dobre vedeli, koľko peňazí mu z vyjednaných kontraktov tečie do vrecka.

Dnes má už 75 rokov a trápia ho hlavne zdravotné problémy s chrbtom, kvôli ktorým absolvoval už niekoľko operácií. Pri prvej mu vo Frankfurte "poškodili nervy" a ani druhá v Stuttgarte nedopadla dobre: "Zjavne odstránili príliš veľa kostného materiálu."

Nemec na to dopláca nestabilnosťou medzi štvrtým a piatym bedrovým stavcom, čo mu spôsobuje značné problémy. "Skrutky, tyče, kovové pletivo - neskutočné, čo všetko už vo mne je," zasmial sa Weber, ktorý prezradil, že so svojim doktorom sa baví aj o Formule 1.

"A hodí sa to k sebe, pretože Formule 1 sa darí asi tak, ako môjmu chrbtu. Zle," skonštatoval pre TZ. "Formula 1 je už len Mickey-Mouse show, nič iné. Šport je druhoradý."

Niekoľkými slovami sa Weber pristavil aj pri osude Michaela Schumachera, ktorého rodine nerozumie. "Podľa mňa je veľká škoda, že jeho fanúšikovia sa o jeho zdravotnom stave nič nedozvedia," krútil hlavou Willi Weber. "Prečo im jednoducho nepovedia pravdu?"

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk