F1.sk F1.sk

Hlavným favoritom na miesto v Toro Rosso je vraj Hartley
zdroj: Porsche

Hlavným favoritom na miesto v Toro Rosso je vraj Hartley

Brendon Hartley bol pred rokmi považovaný za veľký talent a napredoval po boku Daniela Ricciarda, ibaže v roku 2010 odrazu prišla správa, že Red Bull ho prepúšťa zo svojho programu. O sedem rokov neskôr sa však zdá, že by ho aspoň na chvíľu rád získal späť.

Stránka Motorsport.com priniesla informáciu o tom, že práve Hartley je hlavným favoritom na pozíciu náhradníka Pierra Gaslyho na Veľkej cene USA. Na druhom mieste rebríčka je bývalý pretekár Toro Rosso Sébastien Buemi, ktorý Red Bullu do dnešných dní vypomáha na simulátore.

Hartley, ktorý má 27 rokov, bol oficiálnym rezervným jazdcom Red Bullu v rokoch 2009 a 2010, pričom v roku 2008 absolvoval jeden test s Red Bullom a o rok neskôr dva testy s Toro Rosso.

V roku 2012 sme Brendona Hartleyho v rámci nováčikovských testov registrovali v Mercedese a jazdil aj na simulátore tohto tímu. Na svojom konte má aktuálne dostatok superlicenčných bodov, ale zmluvne je viazaný s Porsche, ktoré reprezentuje vo WEC, kde môže počas tohto víkendu získať titul.

Okrem toho má rozbehnuté zmluvné rokovania, vďaka ktorým by v budúcom roku mohol s tímom Chip Ganassi pôsobiť v IndyCar. Ak to s Hartleym nevyjde, tak Toro Rosso siahne po Buemim.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk