F1.sk F1.sk

Lando Norris by mohol byť novým rezervným jazdcom McLarenu
zdroj: McLaren

Lando Norris by mohol byť novým rezervným jazdcom McLarenu

Pozíciu rezervného jazdca McLarenu v tomto roku zastáva Jenson Button, ktorý však už viackrát zdôraznil, že o návrat do "efjednotky" nemá záujem. Do veľkej miery je teda zbytočné držať ho na tomto poste a vyzerá to tak, že jeho úlohy prevezme Lando Norris.

"Jenson sa obzerá po 'full-time' pretekárskom mieste," potvrdil pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier pre Sky Sports F1. "My pre neho nič také nemáme. Je však našim veľvyslancom a aj naďalej s ním budeme radi spolupracovať v pozícii, ktorá vyhovuje obom stranám."

"Ale čo sa týka pretekárskeho športu, nemáme mu čo ponúknuť. Nuž a keď tu Jenson nebude mať žiadnu pozíciu, tak potrebujeme nového rezervného jazdca. Musíme sa na to pripraviť. Lando by to mohol byť. Ak vyhrá európsku F3, čo je veľmi pravdepodobné, tak bude mať aj dostatok bodov na superlicenciu," skonštatoval Francúz.

Tým pádom by talentovaný pretekár mohol súťažiť v F1 a ak by sa stalo niečo podobné, ako pri hosťovaní Fernanda Alonsa v Indianapolise, vedel by ho zaskočiť. Okrem toho by sme však mali očakávať, že ho v budúcom roku uvidíme v F2.

"Rozhodne si myslím, že je dosť rýchly aj na Formulu 1, ale nechceme nič unáhliť," povedal ešte pred niekoľkými týždňami výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown. "Určite je to naša hviezda budúcnosti a v tomto okamihu ho neumiestnime do žiadneho iného tímu Formuly 1."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk