F1.sk F1.sk

Lauda: Rosberg a Hamilton sa ráno ani nepozdravili
zdroj: TASR/AP

Lauda: Rosberg a Hamilton sa ráno ani nepozdravili

O tom, že Lewis Hamilton a Nico Rosberg spolu v zápale majstrovského boja príliš nevychádzali, sa toho popísalo viac ako dosť. Situácia vraj bola pomerne kritická a dokonca sa miestami ani nerozprávali.

"Nemali žiadny vzťah, čo je vždy zlé," povedal Niki Lauda v rozhovore s Grahamom Bensingerom, ktorý bol uverejnený na YouTube. "Bolo to také zlé, že si ráno dokonca ani nepozdravili. Určite som nečakal, že keď sa nemajú radi, tak budú spolu raňajkovať... nečakal som, že si sadnú a dajú raňajky, ale tento vzťah bol skutočne veľmi zlý."

Problémy sa postupom času stupňovali, ale situácia začala gradovať po minuloročnej Veľkej cene Španielska, z ktorej vypadli po vzájomnej havárii. Mercedes si ich oboch okamžite predvolal a Lauda zdôraznil, že na vine bol Hamilton.

"Hlavná otázka stála tak, že koho to bola vina," hovoril ďalej Rakúšan. "Z môjho pohľadu to bolo jasné, pretože Lewis bol veľmi agresívny. Išiel doprava, vyšiel na trávu, auto už nedokázal zastaviť a potom ho trafil. Povedal som, že ak by som si mal vybrať, tak to bola viac Lewisova ako Nicova chyba."

"Nuž a Lewis to nevzal, pretože mal iný názor. Opýtal sa, prečo ho kritizujem. Ja som odpovedal: 'Prepáč, ale nedokážem akceptovať, že sa dvaja navzájom vyradíte, nezískame nič a nie je to nikoho vina. Podľa mňa to musí byť niekoho vina.' Lewis bol následne veľmi nahnevaný," pripomenul Lauda, podľa ktorého si to obaja pretekári vzápätí ešte chvíľu vysvetľovali.

Lauda si Hamiltona následne zavolal na Ibizu, aby sa tam ešte raz osobne pozhovárali. Angličan to akceptoval a od Nikiho dostal otázku, či nevidel, že Nicovi vzadu bliká červené svetlo. Odpovedal, že videl. Lauda mu následne pripomenul, že v tomto prípade má pretekár slabší motorový mód a funguje bez dodávky elektrickej energie, takže má o 150 koní menej: "Tak prečo si išiel dovnútra a nepredbehol ho zvonku?"

"Podľa mňa je na mne dobré to, že na rozdiel od inžinierov a tímu dokážem hovoriť rovnakým jazykom ako jazdci. Porozprával som sa s ním a položil som mu tieto otázky. Možno som nemal pravdu, ale aspoň sme hovorili rovnakým jazykom a navzájom sa rešpektovali."

Následne tím rozhodol, že budú platiť určité pravidlá a niečo také sa už nemôže zopakovať. "Áno, stanovili sme pravidlá a povedali sme, čo nie je možné spraviť. Ak sa to zopakuje, budú potrestaní a budeme uvažovať dokonca o rozviazaní zmluvy - sme tu totiž ako tímoví hráči a nemôžeme sa navzájom zničiť. Tak to bolo. Toto (Wolff, pozn. red.) pripravil dobré pravidlá a opäť zavládol mier. Aj naďalej sme tvrdo bojovali, ale nehody sa obmedzili," dodal Niki Lauda.

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk