F1.sk F1.sk

Ecclestone sa rázne postavil za Kubicu. Dúfa, že Williams sa preberie
zdroj: @KSilobritas/Twitter

Ecclestone sa rázne postavil za Kubicu. Dúfa, že Williams sa preberie

Bernie Ecclestone je presvedčený o tom, že Williams by nemal váhať a mal by najať Roberta Kubicu. Osobne je presvedčený o tom, že Poliak by sa do športu vrátil v lepšej forme, v akej bol predtým. Sám jeho progres pozorne sleduje a vraj nepochybuje o tom, že práve on by Williams dokázal popohnať vpred.

Tím so sídlom v Grove dal Kubicovi v stredu šancu v Silverstone a následne informoval, že testy boli "úspešné". Ďalšie jazdy by sa mali uskutočniť na budúci týždeň na Hungaroringu, kde ho Williams porovná s Paulom di Restom.

"Ak by Robert nemal svoju nehodu, tak si myslím, že už by bol majstrom sveta," povedal Bernie Ecclestone pre Autosport. "Myslím si, že sa môže vrátiť ešte silnejší ako predtým. Mentálne bude azda ešte agresívnejší ako bol, takže z jeho pohľadu tu vidím len dobré veci."

"Po stránke fyzickej kondície - keď sa vrátime roky a roky dozadu do obdobia, keď som mal pretekársky tím, mali sme chlapíka menom Archie Scott-Brown, ktorý za nás jazdil. Archie bol neskutočne rýchly a bol na tom horšie ako Robert, omnoho horšie. Dokázal však byť veľmi úspešný a neskutočne rýchly. Nemyslím si, že zranenie ho pribrzdí," hovoril ďalej Angličan, ktorý Formulu 1 dlhé roky viedol.

Kubica sa zranil ešte v roku 2011 a po havárii takmer prišiel o ruku. Od tej doby to skúšal napríklad v rely, ale veľké úspechy nedosiahol. Získal si však srdcia fanúšikov, ktorí by si jeho návrat skutočne želali. Ecclestone to vníma aj z marketingového pohľadu a tvrdí, že Kubicov 'comeback' by mohol byť spojený so zaujímavými sponzorskými výnosmi.

"Ak spraví to, čo od neho očakávam a bude ešte lepší ako predtým, tak sa za neho ľudia postavia," pokračoval Ecclestone. "Bolo by dobré mať ho vo Formule 1. Ak by som bol na mieste Williamsu, určite by som sa pokúšal presvedčiť ho."

V ďalšej fáze rozhovoru Ecclestone naznačil, že Robertov príchod a jeho nahradenie Felipeho Massu by "mohlo viacero ľudí prebudiť. Tím nepodáva také výkony, ako by mal, ale či je to kvôli jazdcom alebo kvôli tímu ako takému, to neviem. Nikto to nevie. Bolo by fajn mať tam chlapíka, ktorý by bol v aute rýchly a potom by sme sa to dozvedeli."

Manažérom Roberta Kubicu je Nico Rosberg, čo môže takisto pomôcť. "Nico mu podobne ako ja veľmi, veľmi verí. Podobne ako všetci z nás, aj on potrebuje len trochu šťastia. Musí dúfať, že Williams sa preberie," dodal Bernie Ecclestone.

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk