F1.sk F1.sk

Gasly vraj vynechá VC USA, Super Formula dostala prednosť
zdroj: TASR/AP

Gasly vraj vynechá VC USA, Super Formula dostala prednosť

Helmut Marko počas japonského víkendu povedal, že v utorok 10. októbra sa dozvieme mená jazdcov, ktorých Scuderia Toro Rosso nasadí do Veľkej ceny USA. Napokon sa tak nestalo a na ďalšiu informáciu sme čakali až do štvrtka. Aj tá je len čiastková: Pierre Gasly to nebude, pretože toho čaká posledné podujatie série Super Formula.

Potvrdil to Motorsport.com s dodatkom, že jediným jazdcom Toro Rosso pre víkend v Austine je tak Daniil Kvjat, ktorý sa do kokpitu vráti po dvoch voľných víkendoch. Gaslyho účasť v Super Formule je pre Hondu veľmi dôležitá, pretože sa o titul bije s konkurenčnou Toyotou.

Pierre Gasly sa tak vráti do tímu Mugen, s ktorým bude bojovať proti Hiroakimu Išiurovi - ten má momentálne o pol boda viac. Francúz by sa mal do kokpitu STR12 vrátiť v Mexiku a mal by absolvovať aj VC Brazílie a VC Abú Zabí.

Kto ho nahradí v USA, je zatiaľ otázne. Spomínalo sa mnoho mien, špekulovalo sa o Sébastienovi Buemim či Antoniovi Félixovi da Costovi, ale padlo napríklad aj meno Roberta Kubicu. Viac sa dozvieme v najbližších dňoch.

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk