F1.sk F1.sk

Vettel tvrdí, že aj v padoku je možné mať kamarátov
zdroj: TASR/AP

Vettel tvrdí, že aj v padoku je možné mať kamarátov

Formulový padok je často označovaný za miesto žralokov, kde si každý hľadí svoje a háji vlastné záujmy. Je to mimoriadne intenzívne konkurenčné prostredie. Je možné mať v ňom aj kamarátov?

"Áno, určite," odpovedal Sebastian Vettel na otázku Motorsport-Total.com. "Ale je to ťažké. Ako viete, kto je váš skutočný priateľ? Musíte sa s ním stretávať trikrát do týždňa? Nie. Ja si kamarátstva neurčujem podľa toho, ako často niekoho vidím. Hodnotím ich len podľa toho, ako s človekom vychádzam. Je to jednoduché."

"Sú ľudia, s ktorými vychádzam dobre a aj v padoku trávime čas spolu. To však neznamená, že počas voľného týždňa spolu ideme na pivo - prestávka medzi pretekmi nám totiž tak či tak dá len málo času. A potom sa opäť uvidíme..."

"Dobrým ukazovateľom kamarátstva je podľa mňa to, ako často ste s človekom v kontakte. Sú ľudia, s ktorými som v minulosti spolupracoval, ale Formulu 1 už opustili a robia niečo celkom iné, no aj dnes som s nimi v kontakte. Toto by som označil za kamarátstvo," zamyslel sa pretekár Ferrari.

Štvornásobný majster sveta Formuly 1 je však presvedčený o tom, že človek v živote nemôže mať veľa skutočných kamarátov. "Keď mi niekto povie, že ich je päť alebo desať, tak gratulujem!" usmial sa Sebastian Vettel. "U mňa sú to jeden, dvaja alebo traja. Tých mám už mnoho, mnoho rokov. Možno je to aj generačná otázka, ale takto to je."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk