F1.sk F1.sk

Sainz: Chvíľu potrvá, kým si zvyknem
zdroj: Red Bull Content Pool

Sainz: Chvíľu potrvá, kým si zvyknem

Renault získal do svojich služieb novú akvizíciu. Carlos Sainz počnúc americkým súťažným víkendom nahradí odchádzajúceho Jolyona Palmera a tímu sa pokúsi pomôcť viacerými bodmi ako jeho predchodca. Sám sa však obáva toho, že spočiatku to vôbec nebude jednoduché.

"Bude to ťažké, pretože on už s autom absolvoval šestnásť pretekov a ja som s ním vôbec nejazdil," reagoval Sainz na otázku, či v tomto roku dokáže potrápiť nového kolegu Nica Hülkenberga. "Chvíľu potrvá, kým si zvyknem."

"Bol by som rád, ak by to prišlo čo najskôr, ale som si istý, že si to vyžiada chvíľu adaptačného času. Mojim cieľom je byť rýchlym čo najskôr, ale nepríde to len tak. Je potrebné odviesť množstvo tvrdej práce a analýzy, treba si porozumieť s inžiniermi a pochopiť, ako s tým autom treba jazdiť. Keď to príde, tak to príde."

Pôvodne sa hovorilo o tom, že syn bývalého šampióna v rely by Palmera mohol nahradiť už v Malajzii, no ten sa v kokpite držal zubami-nechtami. Napokon však pochopil, že tadiaľ cesta nevedie.

"Podľa mňa je to správny okamih pre zmenu," pokračoval Sainz, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Veci sa udiali takto a nie je potrebné hovoriť, že som chcel, aby sa tak stalo skôr či neskôr."

"Bol by som rád, ak by som ostal v Toro Rosso a som rád aj teraz, keď prestupujem do Renaultu. V tomto smere som bol dosť nezaujatý. Teraz sa to udialo takto a pochopiteľne som šťastný. Dostal som šancu. Avšak ten odklad (že sa tak nestalo už v Malajzii) mi nikto nevysvetlil," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk