F1.sk F1.sk

Hülkenberg o Sainzovi: Mladý a divoký, ale určite rýchly
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg o Sainzovi: Mladý a divoký, ale určite rýchly

Počas letnej prestávky sa zdalo, že Renault dokáže v druhej časti ročníka nazbierať dostatok bodov na to, aby sa dostal na piate miesto konštruktérskeho poradia. Postupne sa však tento sen akosi rozplýva.

Nico Hülkenberg získal v Belgicku osem bodov, no potom štyrikrát v rade vôbec nebodoval a Jolyon Palmer sa tiež "nepretrhol". V Singapure dostal za šieste miesto osem bodov, ale inak nič. Renault ich má momentálne 42, siedmy Haas 43, šieste Toro Rosso 52 a piaty Williams 66.

"Taká je Formula 1," skonštatoval Hulk v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Keď bodujeme tak biedne, sami si sťažujeme život. Pred nami sú však ešte štyri podujatia..."

"Teraz dostanem nového tímového kolegu a myslím si, že možné je ešte všetko. Na Williams strácame 24 bodov, takže sa musíme poriadne posnažiť a zaznamenať niekoľko fakt dobrých výsledkov. Len ôsme miesta pochopiteľne nestačia."

Čo hovorí Nico na svojho nového tímového kolegu? "Zatiaľ ho poznám len z padoku a je to ambiciózny jazdec. Sčasti ešte mladý a divoký, ale určite rýchly," odpovedal Nemec, ktorý vzápätí dostal otázku, či sa teší na čerstvý vietor: "Čo to znamená tešiť sa? Je to OK. Ja si budem naďalej robiť svoje veci."

Isté je to, že Španiel to po prestupe do nového auta nebude mať jednoduché. "Ťažko povedať. Zaiste bude potrebovať určité obdobie, počas ktorého si bude zvykať. Musíme si počkať," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk