F1.sk F1.sk

Rodina nebohej de Villotovej a tím Manor sa dohodli na ukončení sporu
zdroj: Maria de Villota

Rodina nebohej de Villotovej a tím Manor sa dohodli na ukončení sporu

María de Villotová bola pred niekoľkými rokmi testovacou jazdkyňou tímu Marussia, ale celé toto dobrodružstvo vôbec nedopadlo dobre. Počas testov na rovinke v Duxforde vrazila do pristaveného kamióna, ktorý mal zadnú plošinu sklopenú tak nešťastne, že utrpela komplikované zranenia hlavy. Stalo sa tak 3. júla 2012.

De Villotová prišla o oko, ale zotavila sa a naďalej sa aktívne zapájala do spoločenského života, no 11. októbra 2013 vo veku 33 rokov zomrela. Vyšetrovanie komisie zdravia a bezpečnosti prišlo k záveru, že voči žiadnej zo strán nebude ďalej prebiehať žiadne konanie.

Zástupcovia de Villotovej rodiny však s týmto neboli spokojní a s tímom, z ktorého sa neskôr stal Manor, viedli súdny proces. Avšak v stredu 11. októbra 2017, takže presne štyri roky po jej úmrtí, vydala britská právna kancelária Slater and Gordon stanovisko, podľa ktorého sa obe strany definitívne dohodli a záležitosť uzavreli.

Stanovisko cituje názor rodiny, podľa ktorej mohlo za nehodu "niekoľko príčin", ale "María na vine nebola". Hovorca Manoru ku všetkému dodal: "Bola to tragická nehoda, ktorá šokovala tak tím, ako aj všetkých, ktorí ju poznali. Veľmi nám chýba."

"Rodina sa chce poďakovať všetkým fanúšikom, kamarátom a ostatným ľuďom, ktorí Maríu podporovali pred jej kariérou, počas nej a hlavne tým, ktorí tak robili po jej nehode," povedal právnik Paul Tapner v mene rodiny de Villotovcov.

Viac detailov o zmierení k dispozícii nie je, ale rodina sa podľa všetkého dohodla so spoločnosťou, ktorá spravuje pozostatky tímu Manor. Ten prestal existovať v marci.

Maria de Villotová prilba
El País

Najnovšie z kategórie: María de Villotová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk