F1.sk F1.sk

Je lepší Alonso, Hamilton alebo Vettel? Odpovedá James Allison...
zdroj: Mercedes

Je lepší Alonso, Hamilton alebo Vettel? Odpovedá James Allison...

James Allison pred niekoľkými rokmi nastúpil na pozíciu technického šéfa Ferrari, ale po smrti manželky toto pôsobenie ukončil a vrátil sa do Anglicka. Tam po jeho službách siahol Mercedes a vo februári nahradil odchádzajúceho Paddyho Lowa.

Vôbec prvýkrát tak dostal možnosť spolupracovať s Lewisom Hamiltonom a keďže predtým kooperoval so Sebastianom Vettelom či Fernandom Alonsom, môže porovnávať.

"Myslím si, že pred mojim príchodom som mu za celé tie roky povedal 'hello' asi iba raz," skonštatoval Allison v rozhovore pre Sky Sports F1. "Skúsenosť týkajúca sa spolupráce s ním je napokon celkom iná, ako som si predstavoval."

"Prísť do Mercedesu bolo pre mňa potešujúce z mnohých dôvodov a jedným z nich bol ten, že išlo o moju prvú šancu na prácu po boku Lewisa. Našiel som pretekára alebo excelentnosť, ktorú vďaka jeho štatistikám a jeho prístupu k práci môžeme všetci dobre vidieť - ale čo je obzvlášť dobré, je to, že som našiel chlapíka, ktorý sa správa ako muž a tým pádom po jeho boku pracujete fakt radi," pokračoval Angličan.

Keďže Allison spolupracoval s triom spomínaných velikánov, dostal aj otázku, kto z nich je najlepší. Je to Alonso, Hamilton alebo Vettel? "Túto otázku dostávam často a nie je ľahká, pretože nie je možné zodpovedať ju..."

"Existoval by len jeden spôsob, ako by sme sa to dozvedeli. Museli by sme ich posadiť do absolútne rovnakej výbavy a mať šampionát, v rámci ktorého by sme sa to dozvedeli. Ja vám môžem povedať len to, že ani jeden z nich troch nedosiahol svoje víťazstvá a úspechy náhodou, ale vďaka tomu, že tú to brilantne zruční pretekári," dodal James Allison.

Najnovšie z kategórie: James Allison

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk