F1.sk F1.sk

Ferrari má novú kontrolórku kvality
zdroj: TASR/AP

Ferrari má novú kontrolórku kvality

Scuderia Ferrari zareagovala na hromadiace sa problémy so spoľahlivosťou. V rámci reorganizácie svojho oddelenia zameraného na kontrolu kvality presunula zo spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles do svojho prostredia Mariu Mendozovú.

"Podľa informácií Autosportu bola Mendozová povolaná v rámci zorganizovania zmien v oddelení kontroly kvality a je súčasťou Binottových zmien, ktoré prebiehajú v zákulisí," píše redaktor Franco Nugnes.

Technický riaditeľ tímu Mattia Binotto pritom ešte počas japonského víkendu povedal nasledovné: "Zvažujeme kroky smerujúce k zlepšeniu nášho oddelenia kvality, niečo už máme naplánované. Naše oddelenie kvality bude, a do istej miery už aj je, posilnené. To sú zmeny, na ktoré narážal náš líder."

Mendozová bola doposiaľ šéfkou kontroly kvality oddelenia pohonu v spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles. Ukončenú má univerzitu v Zaragoze a v skupine FIAT pracuje od roku 2012.

Sergio Marchionne už v úvode týždňa povedal, že také veci, ako sa stali Vettelovi, sa stávať nemôžu. Z Veľkej ceny Japonska ho vyradila porucha sviečky, čo je komponent v hodnote 59 eur. Vettelove šance na majstrovský titul sa tak pravdepodobne definitívne rozplynuli; štyri veľké ceny pred koncom ročníka stráca na Lewisa Hamiltona 59 bodov.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk