F1.sk F1.sk

Lauda: U Ferrari to bolo asi viac ako len sviečka
zdroj: Mercedes

Lauda: U Ferrari to bolo asi viac ako len sviečka

Lewis Hamilton podával v posledných týždňoch spoľahlivé a konštantné výkony, vďaka ktorým získal veľké množstvo bodov. Do karát mu však zahrala aj skutočnosť, že jeho hlavný majstrovský súper Sebastian Vettel mal značné množstvo smoly a rozdiel medzi dvojicou sa tak natiahol už na 59 bodov.

"Tá smola je neuveriteľná," povedal o Vettelovi Niki Lauda v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Taká vec so zapaľovacou sviečkou sa môže stať. My sme rovnaký problém objavili už predpoludním pri zahrievaní motora. Sviečku sme potom vymenili s dovolením FIA. Myslím si, že u Vettela to bolo niečo viac, ako len jedna sviečka."

Po otázke týkajúcej sa toho, ako mohlo Ferrari štrnásť podujatí zvládnuť bez problémov, no potom sa všetko začalo rúcať, prišla takáto odpoveď: "Keď príde diabol, tak príde..."

V Mercedese však majú svoje problémy a radi by vyriešili záhadu, prečo sa im pri vyšších teplotách príliš nedarí. "Aj keď teraz sme vyššie nedeľné teploty zvládali lepšie ako inokedy," prikývol. "Preteky sme zvládli s jedinou zastávkou. Dlho sme si neboli istí tým, či to zvládneme. Po tréningových skúsenostiach to vyzeralo kriticky."

"Problémy týkajúce sa auta musia byť vysvetliteľné, na to existujú dáta," pokračoval Lauda. "Pneumatikám však nikto nerozumie a ani ostatní na tom nie sú lepšie ako my."

Ďalšou z tém, o ktorej sa po japonskom víkende hovorilo, je jazda v premávke. Monopost Mercedesu na ňu zjavne nie je stavaný a keď sa priblíži za iné auto, aerodynamika mu zlyháva. Red Bull je na tom napríklad omnoho lepšie.

"Je to o našom aerodynamickom balíku. Aerodynamiku neviete postaviť tak, aby ste boli dobrí v jazde za niekým iným. Musíme teda jazdiť vpredu a potom ten problém nemáme," usmial sa Niki Lauda.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk