F1.sk F1.sk

Vettel sa zastal Marchionneho, okolo jeho slov sa vraj robí zbytočne veľké haló
zdroj: TASR/AP

Vettel sa zastal Marchionneho, okolo jeho slov sa vraj robí zbytočne veľké haló

Slová prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho sú veľmi žiadané a prikladá sa im veľká váha, no fanúšikovia červených ich zvyčajne nečítajú príliš radi. Najvyššie postavený muž tejto spoločnosti totiž vytvára značný tlak, pod ktorým sa nepracuje ľahko. Tento prístup mu však v priebehu rokov vyniesol manažérsky úspech.

"Môj pocit je taký, že jeho vyjadrenia sú v prekladoch hodnotené často príliš drasticky a pozmenene," zamyslel sa nad touto témou Sebastian Vettel v rozhovore pre Motorsport-Total.com.

Po talianskom podujatí Marchionne zdôraznil, že jeho tím to zbabral, nedávno zasa avizoval nutnosť vykonať organizačné zmeny a pripomenul aj to, že Ferrari zjavne zlyháva v kontrole kvality. Táto oblasť mala byť podľa neho dlhodobo podceňovaná.

"Už sme sa naučili zvládať to," pokračoval Vettel. "Najdôležitejšie je aj tak hlavne to, že nás ako tím neovplyvňuje." Nemec zdôraznil, že Marchionne je "úprimný a priamy", čo je podľa neho správne. Navyše je aj "férový".

"Niekedy sa okolo toho všetkého robí zbytočne veľký rozruch. To, čo hovorí novinárom, hovorí rovnako aj vnútri v prostredí tímu - a možno je ešte priamejší. Pre členov nášho tímu to nie je nič nové, len pre ľudí zvonku je to vždy veľká vec. Nuž a v konečnom dôsledku to vytvára ešte väčší rozruch, ako by bolo dobré."

Vettel sa Marchionneho zastal aj ďalšími slovami. Povedal, že je veľmi inteligentný. "Keď vidí, čo sa deje, tak okamžite rozpozná, čo sa asi mohlo pokaziť," skonštatoval štvornásobný majster sveta. 

Jediný rozdiel medzi ním a mnohými ďalšími dôležitými ľuďmi je vraj v tom, že si nedáva servítku pred ústa a veci pomenúva pravými menami. Práve to napokon priťahuje pozornosť médií a fanúšikov.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk