F1.sk F1.sk

Honda: O svojom aktuálnom koncepte vôbec nepochybujeme
zdroj: McLaren/Twitter

Honda: O svojom aktuálnom koncepte vôbec nepochybujeme

Honda sa na scénu Formuly 1 vrátila v roku 2015, ibaže sa jej nepodarilo vyrobiť kvalitnú pohonnú jednotku. Zaostávala po stránke výkonu i spoľahlivosti a aj keď sa párkrát pokúsila ubrať novou cestou, nepomohlo to. Teraz sa pomaly začína zdať, že Japonci vidia svetlo na konci tunela, avšak ich spolupráca s McLarenom sa čoskoro skončí.

"Od začiatku sezóny dôsledne pracujeme na vylepšeniach, ale nielen na vylepšeniach výkonu, avšak aj spoľahlivosti," povedal líder projektu Jusuke Hasegawa v rozhovore pre Motorsport-Total.com.

Japonec ďalej zdôraznil, že od predstavenia špecifikácie 3.5, ktorú sme v akcii prvýkrát videli na Veľkej cene Belgicka, je Honda "veľmi blízko Renaultu. Nemôžem povedať, že sme lepší ako Renault, ale aspoň je lepšia naša spoľahlivosť."

"Ešte nie sme dostatočne ďaleko, ale naša strata je menšia ako v minulom roku i v našom prvom roku," hovoril ďalej Hasegawa. "O svojom aktuálnom koncepte vôbec nepochybujeme, máme podobný variant ako Renault, Ferrari a Mercedes. Preto neexistuje dôvod, pre ktorý by sme sa s našim konceptom nemohli dostať na rovnakú úroveň ako oni."

Počas japonského súťažného víkendu sa však opäť objavil problém so spoľahlivosťou. Alonso mal v piatok ťažkosti s hydraulikou a musel dostať novú pohonnú jednotku. "Nebol to však zásadný motorový problém," zdôraznil Jusuke Hasegawa.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk