F1.sk F1.sk

Red Bull si chce Ricciarda s Verstappenom poistiť i pre rok 2020
zdroj: TASR/AP

Red Bull si chce Ricciarda s Verstappenom poistiť i pre rok 2020

Red Bull Racing má možno najkvalitnejšiu jazdeckú dvojicu Formuly 1. Od Veľkej ceny Španielska 2016 nastupujú v monopostoch tejto značky bok po boku Daniel Ricciardo a Max Verstappen. Nie je verejne známe, aké majú zmluvy, ale vyzerá to tak, že Ricciardo môže po budúcom roku bez problémov odísť a Verstappen za istých okolností tiež.

O rok to bude mimoriadne zaujímavé a pred sezónou 2019 musíme očakávať viacero jazdeckých rošád. Vieme len to, že Sebastian Vettel ostane vo Ferrari, ale inak sa toho na trhu môže zmeniť veľmi veľa. Zmluvu pre spomínaný rok nemajú ani Lewis Hamilton či Fernando Alonso, ktorí zatiaľ čakajú na to, ako sa bude vyvíjať sila jednotlivých monopostov.

Na trhu bude teda značná konkurencia a silné značky sa o jazdcov budú musieť pobiť. Šéf Red Bullu Racing Christian Horner by bol rád, ak by jeho jazdci pôsobisko nemenili a dlhodobo ostali v Milton Keynes.

"Z technického pohľadu mu na konci roku 2018 vyprší zmluva, pretože budeme mať skompletizovaný päťročný kontrakt," povedal Horner o Ricciardovi. "Chcem však, aby bolo absolútne jasné, že našim zámerom je podržať si oboch našich jazdcov. Povedal by som, že do roku 2020..."

Red Bull je však pripravený aj na situáciu, že jeden z dvojice pretekárov by odišiel. Ak by sa tak stalo, bol by na jeho miesto povolaný Carlos Sainz, ktorý bude pre budúci rok prepožíčaný Renaultu. To je však ešte hudba vzdialenejšej budúcnosti.

"Carlosa som si chcel udržať pod zmluvou práve preto, ak by jeden z našich jazdcov s nami po budúcom roku neostal," vysvetlil Horner. "Ale našim absolútnym zámerom je to, že Ricciarda s Verstappenom si chceme v autách Red Bullu Racing udržať. Obaja si to v tomto tíme užívajú. Jediný rozdiel je v tom, že Daniel má prvýkrát počas svojej kariéry v Red Bulle na dohľad koniec kontraktu."

Aj preto sa nedávno objavili slová Helmuta Marka, podľa ktorých bude Ricciardo onedlho "na trhu". Rakúšan okrem toho zdôraznil, že jeho pretekár sa už teraz dosť "inzeruje", ale vraj by sme za tým nemali nič hľadať.

"Helmut rád konštatuje to, čo je zrejmé. Nuž a v tomto prípade je zrejmé, že bude na trhu. To však neznamená, že ho nechceme," upozornil Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk