F1.sk F1.sk

Marchionne: Nebudem hovoriť o smole, pretože v tú neverím
zdroj: TASR/AP

Marchionne: Nebudem hovoriť o smole, pretože v tú neverím

Deň po ďalšom sklamaní Ferrari sa o slovo opäť raz prihlásil najvyšší predstaviteľ tejto značky Sergio Marchionne. Nebol však prehnane kritický a orientoval sa aj na pozitíva.

"Sezóna ešte nie je stratená, ešte je o čo hrať," povedal Marchionne, ktorého slová cituje agentúra Reuters, na oslave 70. výročia Ferrari v New Yorku. "Nebudem hovoriť o smole, pretože v tú neverím. Dôležité je však nestrácať sebavedomie, ktoré nás dostalo tak ďaleko."

"Som veľmi spokojný s tým, čo tento tím odviedol a mimoriadne verím tomu, že v najbližších štyroch pretekoch budeme schopní stiahnuť väčšinu straty, ktorú na Mercedes máme," skonštatoval.

Sergio Marchionne následne pripomenul, že Sebastian Vettel doplatil v posledných pretekoch na súčiastku, ktorá stála 59 eur - celé auto má pritom hodnotu niekoľkých miliónov. Išlo teda o maličkosť, ale aj na tieto veci si treba dať pozor.

"Je to problém, ktorý sme v priebehu času asi ignorovali, pretože nemal veľkú dôležitosť. Teraz sa však objavili minimálne tri prípady, v ktorých sa ukázalo, aký devastačný dopad môžu mať takéto veci. Napravíme to."

"Bez snahy byť arogantným si myslím, že auto je dnes na rovnakej úrovni ako Mercedes - ak aj nie na lepšej," zdôraznil Sergio Marchionne. "Som si istý, že ak by sme nemali také problémy ako v posledných troch pretekoch, hovorili by sme celkom inak."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk