F1.sk F1.sk

Horner lamentuje: V kvalifikácii máme rovnaký motorový mód ako v pretekoch
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner lamentuje: V kvalifikácii máme rovnaký motorový mód ako v pretekoch

Red Bull Racing je na tom v priebehu posledných súťažných víkendov veľmi dobre a výkonnostne sa dosť výrazne dotiahol na dvojicu lídrov z Mercedesu a Ferrari. V úvode ročníka bola strata tohto tímu pomerne značná, ale vývojovo dokázal zabrať a v posledných dvoch víkendoch sa obaja jeho jazdci dostali na pódium.

V pretekoch majú značnú silu, no v kvalifikáciách ešte zaostávajú. Nemajú totiž k dispozícii špeciálny motorový mód, vďaka ktorému dominuje hlavne Mercedes, ale ktorý pomáha aj Ferrari. 

"V pretekoch jazdíme s rovnakým módom ako v kvalifikácii a v tom je veľký rozdiel," povedal šéf Red Bullu Racing Christian Horner, ktorého slová cituje stránka Sky Sports F1. "V sobotu takto stratíme viac ako pol sekundy, ale inak je naše šasi silné počas celého víkendu."

"Vďaka GPS vidíme, že šasi je na tom dobre a platí aj to, že Mercedes v takýchto výkonných módoch nemôže zotrvať celé preteky. Kvalifikačné módy sú však z hľadiska majstrovstiev dôležité, pretože nemôžete celú prácu odviesť len v nedeľu," skonštatoval Angličan.

Mercedes získal v tomto roku dvanásť zo šestnástich pole positions a keď zohľadníme celú novú motorovú éru, tak od začiatku roku 2014 vyhral 90 percent kvalifikácií. Do veľkej miery mu pomáha práve to, že v závere Q3 svoj výkon vyšperkuje výkonnejším motorovým módom.

"Dúfame, že počas zimy náš motorový partner zapracuje - a nielen na spoľahlivosti, ale aj na výkone počas sobotňajších popoludní," pokračoval Horner. "Nemyslím si však, že je to len o kvalifikácii, je to aj o veľkej cene. Počas zimy potrebujeme nájsť nejaké tie kone, čo by nás pred novou sezónou posunulo do omnoho lepšej pozície."

"Stopky neklamú. Ľahko sa to hovorí, ale pravda je napokon taká, že trať všetko ukáže. Vidíme, že tvrdo pracujú. Dúfame, že keďže sú tieto pravidlá už dlho pomerne stabilné, tak sa výkony začnú vyrovnávať," vyjadril sa Christian Horner na záver rozhovoru.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk