F1.sk F1.sk

Britskí novinári zvozili Vettelovu hovorkyňu, tá sa rozplakala
zdroj: TASR/AP

Britskí novinári zvozili Vettelovu hovorkyňu, tá sa rozplakala

Hovorkyňa a PR-pracovníčka Sebastiana Vettela, sympatická Britta Roeskeová, zažila po skončení Veľkej ceny Japonska veľmi nepríjemné okamihy. Ako býva zvykom, jazdci, ktorí vypadnú, prídu na otázky novinárov odpovedať priamo do vyhradeného ohraničeného priestoru, ktorý je označovaný ako "pen".

Ferrari však s novinármi príliš nevychádza a Vettel poskytol rozhovor len za svojou garážou. Väčšina žurnalistov o tom nevedela a nepodarilo sa im nahrať jeho vyjadrenia. Vznikla nespokojnosť a všetku kritiku si zlízla Roeskeová. Tá za to pravdepodobne nemohla a pod tlakom sa rozplakala.

Dostupné informácie hovoria o tom, že viac ako trištvrte televíznych staníc tak Vettelovo vyjadrenie vôbec nemalo. 

"Chcel by som ujasniť, čo sa to dnes stalo s Vettelovým časom určeným pre médiá," prihlásil sa o slovo novinár Will Buxton. "Zvyčajne je to tak, že jazdci, ktorí preteky nedokončia, prídu do vyhradeného priestoru a poskytnú rozhovory všetkým globálnym televíznym staniciam."

"Pravidlá hovoria, že musia komunikovať s médiami (Max Verstappen tak nedávno nespravil a okamžite dostal mastnú pokutu, pozn. red.) a s tímami máme dohodu, že z bezpečnostných dôvodov sa tak deje v tomto priestore a nie za garážami. Ferrari sa však z nejakého dôvodu rozhodlo zorganizovať Vettelovo stretnutie s novinármi za garážou a informovali len niekoľko televíznych sietí."

"Väčšina z tých, ktorí ostali vo vyhradenom priestore, bola preto vzhľadom na dohodu sklamaná a dala to vedieť Sebovej PR-zamestnankyni. Spravili tak pokojným, ale súčasne ráznym a rozhodným štýlom. Nebola to však jej chyba a v podstate sa tak dostala do ťažkej pozície, pretože tím zorganizoval niečo v rozpore s dohodou," dodal Buxton, ktorý si s Roeskeovou následne spravil priloženú selfie.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk