F1.sk F1.sk

Vettel: Šanca tu stále je
zdroj: Ferrari Media Center

Vettel: Šanca tu stále je

Problémy Ferrari sa opäť raz začali na štarte. Mechanici horúčkovito pracovali na Vettelovom monoposte, no po štyroch kolách bolo zrejmé, že neúspešne. Vettel po pretekoch vyzdvihol prácu svojho tímu a hoci už nič nemá vo svojich rukách, v závere sezóny sa ešte pokúsi ukázať, čo jeho SF70-H dokáže.

K titulu má veľmi blízko Lewis Hamilton. Už v Austine môžeme začať prepočítavať, ako musia preteky skončiť, aby sme Brita mohli začať oficiálne označovať ako štvornásobného majstra sveta.

"Vždy, keď sa niečo stane, tak tu je kritika, je to súčasťou našej práce. Myslím si, že by som ich mal chrániť," povedal po pretekoch Sebastian Vettel. "Tento rok sme odviedli neskutočnú prácu. V posledných dvoch pretekoch sme mali nejaké problémy so spoľahlivosťou, ale tak to niekedy chodí. Trápi nás to a sme sklamaní, no musíme sa vrátiť, oddýchnuť si a posledné štyri preteky ísť naplno. Uvidíme, ako to dopadne."

Matematická šanca stále existuje, no matematika mu titul nevyhrá: "Tento rok stále máme šancu. Samozrejme, že bude záležať na tom, čo sa stane dnes a v nasledujúcich pretekoch. Nemáme to pod kontrolou tak, ako by sme chceli. "

Nemec vyzdvihol prácu v Scuderii a pripomenul, že mnoho ľudí im pred sezónou veľké šance nedávalo. "Tím je na dobrej ceste, zlepšujeme sa každými pretekmi. Dostali sme sa oveľa ďalej, ako ľudia čakali."

"Sú tu aj pozitíva, no teraz vás tie pozitíva až tak nezaujímajú. Dnes nie je deň, v ktorý sa pozeráte na pozitíva," dodal Vettel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk