F1.sk F1.sk

Vettelovi sa rozplývajú šance na titul: V Suzuke ho odstavila sviečka
zdroj: Ferrari Media Center

Vettelovi sa rozplývajú šance na titul: V Suzuke ho odstavila sviečka

Neuveriteľne smolné obdobie Ferrari pokračuje. Po tom, ako Sebastian Vettel vypadol po štarte VC Singapuru a následne pre problémy s pohonnou jednotkou neabsolvoval kvalifikáciu na VC Malajzie, sa technické problémy prihlásili o slovo aj v Japonsku.

Krátko pred štartom si jeho inžinieri všimli problémy so sviečkou a začali hekticky pracovať na náprave. Chvíľu sa zdalo, že už je všetko v poriadku, ale onedlho po štarte Vettel začal strácať rýchlosť a následne i pozície. Predstihli ho Max Verstappen, Esteban Ocon, Daniel Ricciardo i Valtteri Bottas, aby následne smutne zahlásil, že nemá výkon.

O malú chvíľu na to sme mali fázu safety caru a vo Ferrari so situáciou skúšali niečo spraviť, ale nedalo sa. Vettel bol aj naďalej pomalý a prišiel smutný rozkaz: "Box Sebastian box." Nemec z auta nevystúpil a hodnú chvíľu čakal na to, či mechanici nespravia nejaký zázrak, no nepodarilo sa. Nemec bol nútený odstúpiť.

Situácia aktuálne vyzerá tak, že ak si Lewis Hamilton udrží priebežné prvé miesto, pred Vettelom si štyri podujatia pred koncom ročníka vybuduje už 59-bodový náskok a majstrovský titul bude mať na dosah. Bol by jeho štvrtým.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk