F1.sk F1.sk

Verstappen: Mám rok, počas ktorého sa v nedeľu všetko pokazí
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Mám rok, počas ktorého sa v nedeľu všetko pokazí

Max Verstappen vstupoval do Veľkej ceny Singapuru z druhého miesta a veril, že by sa mu mohlo podariť zaútočiť na víťazstvo. Hrozbu z jeho strany cítil aj Sebastian Vettel, ktorý ho preto pred prvou zákrutou "zatváral", ale zhoda okolností chcela, že sa zrodila havária.

Verstappen podobne ako obaja jazdci Ferrari vypadol a veľmi ho to mrzí, pretože tento okruh sedel Red Bullu najviac spomedzi všetkých v kalendári. "Nebudeme takí silní ako na tejto trati," reagoval Verstappen na otázku týkajúcu sa formy na zvyšných tratiach.

Ani v Abú Zabí? "Nie, pretože tam je príliš veľké množstvo roviniek," odvetil Holanďan. "Toto bola naša najlepšia šanca na dosiahnutie dobrého výsledku, ale nevyšlo to."

"Ale celý rok sa veci nevyvíjajú v môj prospech. Takže možno by sa tak mohlo stať ešte párkrát a možno ma potom čaká pár rokov, počas ktorých bude všetko fakt dobré," usmial sa Verstappen.

Čoskoro dvadsaťročný jazdec následne pripomenul, že nemá význam znervózňovať sa. S vecou tak totiž nič nespraví. "Sú to situácie, s ktorými nič nenarobíte a tým pádom je zbytočné sa rozčuľovať."

"Pozrite sa na to takto: ak by ste bojovali o majstrovský titul, ale v posledných pretekoch si to sami zbabrete, tak je to niečo celkom iné. Potom by som možno niečo aj hodil, len aby som zo seba vypustil hnev," vyjadril sa Max Verstappen. "Ja však v takej situácii nie som. Nespravil som nič zlé, len mám jednoducho rok, v rámci ktorého sa v nedeľu všetko pokazí."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk