F1.sk F1.sk

Alonso dostal súhlas na budúcoročný štart v Le Mans
zdroj: McLaren

Alonso dostal súhlas na budúcoročný štart v Le Mans

Fernando Alonso v priebehu tohto roku viackrát povedal, že jeho ďalšie veľké ciele sa týkajú víťazstiev v pretekoch Indianapolis 500 a v 24-hodinovke v Le Mans. Aj naďalej však chce pokračovať v pôsobení v F1 a nie je jednoduché všetko to zosúladiť.

Šéf McLarenu Zak Brown teraz potvrdil, že ak Alonso predĺži zmluvu, dostane súhlas jazdiť na 24-hodinovke v ktoromkoľvek tíme. Súťažiť sa bude počas voľného víkendu F1, takže sa to dá zvládnuť.

"Myslím si, že Le Mans 2018 je pre McLaren ešte príliš skoro," povedal Brown, ktorý má záujem dostať svoju značku aj do tohto druhu motoršportu. "Momentálne však máme plné ruky práce s tým, aby sme náš formulový tím vrátili na správnu cestu."

"O Le Mans sme sa však bavili a ak to bude chcieť skúsiť a vyskytnú sa správne okolnosti, budeme tomu otvorení," prezradil Američan, ktorý v týchto dňoch pracuje na dotiahnutí novej Alonsovej zmluvy. V piatok s ním bol v Singapure na večeru a pokračoval v riešení záverečných záležitostí.

"K Fernandovi sme veľmi blízko a áno, boli sme na večeru," pripomenul Brown. "Je veľmi spokojný so smerom, akým sa tím uberá. Patrí medzi najlepšie platených jazdcov športu, a v záujme toho, aby sme si ho udržali, medzi nich bude patriť aj naďalej."

"Napokon dospejeme k akejkoľvek finančnej dohode, k akej potrebujeme. Éric (Boullier, pretekársky šéf tímu, pozn. red.) má k dispozícii dobrý rozpočet a na kapitálové výdavky toho míňame viac. Podľa toho, ako si to žiada, uvoľňujeme ďalšie a ďalšie peniaze. Náš pretekársky produkt určite nebudeme kompromitovať," dodal Zak Brown na margo skutočnosti, že aktuálny Alonsov plat (približne 40 miliónov dolárov ročne) hradila Honda.

Teraz však McLaren bude musieť siahnuť do vlastného vrecka.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk