F1.sk F1.sk

Bojí sa Vettel Verstappena?
zdroj: TASR/AP

Bojí sa Vettel Verstappena?

Sebastian Vettel a Max Verstappen mali už viacero problémov. Niektoré sa zrodili hneď po štarte, iné pri snahe o predbiehanie, no až príliš veľakrát to nedopadlo dobre. V minuloročnom Mexiku to Vettela vytočilo natoľko, že dokonca vulgárne nadával aj riaditeľovi pretekov Charliemu Whitingovi.

V rozhovore pre Sky Sports F1 sa nad touto situáciou zamyslel ostrieľaný novinár Kevin Eason, ktorý naznačil, že Vettel sa Verstappena bojí.

"Vo Formule 1 existuje jazdec, ktorého Seb rešpektuje, a to je Lewis," skonštatoval Eason. "Ale existuje aj jeden, ktorého sa v skutočnosti bojí, a to je Max. Ja ani neviem prečo, ale Max sa mu dostal pod kožu."

"Keď sa Sebastian dozvedel, že Max bol vedľa neho, tak mu začalo sťahovať žalúdok. Som si istý tým, že sa pozeral na to auto Red Bullu a hovoril si 'nech sa stane čokoľvek, predo mňa sa nedostane'. Podľa mňa to napomohlo vyvolaniu celej nehody," dodal Kevin Eason.

Verstappen bol z počinu Vettela prekvapený a povedal, že pretekár bojujúci o majstrovský titul si nemôže dovoliť takto riskovať: "Sami ste mali možnosť vidieť, ako to potom môže dopadnúť."

Svoj názor na situáciu vyslovil aj bývalý motorový šéf Cosworthu a dnešný televízny odborník Mark Gallagher. "Vettel šiel krížom a nevedel, že na druhej strane Verstappena je Räikkönen," poznamenal. "Nuž a súčasne ani Räikkönen nevidel, že Vettel nedal Verstappenovi žiadny priestor kam sa ustúpiť."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk