F1.sk F1.sk

Berger: Hamilton prišiel k víťazstvu ako panna k dieťaťu
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Berger: Hamilton prišiel k víťazstvu ako panna k dieťaťu

Niekoľko okamihov po štarte Veľkej ceny Singapuru to vyzeralo tak, že pretekári Ferrari si môžu uchmatnúť prvé dve miesta a vytvoriť si výbornú východiskovú pozíciu. V zlomku sekundy sa však udial "zázrak", ktorý potreboval Lewis Hamilton.

Sebastian Vettel, Max Verstappen a Kimi Räikkönen kolidovali ešte pred prvou zákrutou a všetci traja vypadli. Vedenie v pretekoch tak prevzal Lewis Hamilton, ktorý štartoval až z piateho miesta. 

"K tomuto víťazstvu prišiel ako panna k dieťaťu," povedal bývalý pretekár Gerhard Berger v rozhovore pre ORF a uznal, že pre Vettela je to veľmi tvrdá rana. O predčasnom majstrovskom rozhodnutí však ešte hovoriť nechcel.

"Nie, sezóna je ešte dlhá," zareagoval. "Všetko sa to môže opäť rýchlo otočiť. Pochopiteľne, že teraz má dobrý náskok a tieto body sa mu hodia, ale ešte nie je rozhodnuté."

Z pohľadu Ferrari to však v každom prípade bola katastrofa, pretože tento okruh tímu sedel a obaja jazdci mali bodovať. "Singapur je veru okruh, na ktorom bolo z pohľadu Ferrari dôležité bodovať. Mercedesu táto trať nesedela, čo sme mali možnosť vidieť už v kvalifikácii. Na tratiach, ktoré vám sedia, pritom musíte získavať maximum," dodal Gerhard Berger.

Sebastian Vettel tak šesť podujatí pred koncom ročníka stráca 28 bodov. Teoreticky to ešte má vo vlastných rukách, ale pri aktuálnej sile Mercedesu by podľa všetkého potreboval aj vypadnutie hlavného konkurenta.

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk