F1.sk F1.sk

Horner: Ten, kto viní Maxa, by mal ísť na očné
zdroj: TASR/AP

Horner: Ten, kto viní Maxa, by mal ísť na očné

Po úvodnom incidente z Veľkej ceny Singapuru uverejnilo Ferrari tweet, v ktorom stálo, že "Verstappen vyradil Kimiho a potom vletel do Seba". Scuderia týmito slovami hodila vinu v celej udalosti na holandského pretekára a na svojom účte má toto vyjadrenie ešte aj vyše hodinu po pretekoch.

Televízia Sky Sports medzitým vypátrala, že tweet "nespáchal" šéf mediálneho oddelenia Ferrari, ale vraj ho pridal nejaký človek priamo z garáže. Christiana Hornera to ako šéfa Red Bullu Racing vytočilo, pretože Max Verstappen podľa neho za nič nemohol.

"Ako k tomu niekto môže prísť po zhliadnutí situácie, to vôbec netuším," reagoval Horner pre Sky Sports. "Veď jasne vidieť, že Sebastian ide pomerne agresívne doľava a Kimi zasa doprava. A Max... ten sa predsa nemôže len tak vypariť. Išiel tam rovno. Z jeho pohľadu bolo obrovsky smolné, že takto vypadol."

Angličan sa však sčasti zastal Sebastiana Vettela, ktorého taktiku chápal: "Pravdepodobne nevidel, že na druhej strane Maxa je Kimi. K Maxovi bol teda agresívny, ale Kimi robil to isté z druhej strany a výsledok a dôsledok ste napokon videli."

"Ale myslím si, že každý, kto sa z tohto pokúša viniť Maxa, by mal ísť na očné," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk