F1.sk F1.sk

Nico Rosberg je novým manažérom Roberta Kubicu!
zdroj: Mikołaj Sokół‏

Nico Rosberg je novým manažérom Roberta Kubicu!

Nico Rosberg po ukončení pretekárskej kariéry avizoval, že so športom možno ostane nejakým spôsobom prepojený a teraz už vieme, akým. Stal sa novým manažérom Roberta Kubicu, ktorému bude pomáhať s návratom na súťažnú scénu.

"Je fantastické, že môžem spolupracovať s Nicom," povedal Robert Kubica pre Bild. "Poznáme sa už veľmi dlho - ešte od okamihov, ako sme boli deťmi v motokárach. Pre mňa a môj návrat do F1 je to obrovská nadhodnota."

Spomínaný zdroj pridáva informáciu o tom, že Rosberg bude na nových úlohách pracovať spolu s Kubicovým dlhoročným poradcom Alessandrom Alunnim Bravim.

Poliak patril pred rokmi medzi uznávaných pretekárov a predpovedala sa mu veľká budúcnosť. Vo februári 2011 sa však ťažko zranil počas talianskej súťaže rely a jeho kariéra bola prerušená. Zdalo sa, že už nikdy v nej nebude môcť pokračovať, no situácia sa zmenila a počas nedávnych testov s Renaultom ukázal veľmi solídnu rýchlosť.

Zdalo sa, že tím ho angažuje ako nového kolegu Nica Hülkenberga, no prednosť by mal napokon dostať Carlos Sainz. Teraz sa hovorí o tom, že Kubica by mohol dostať šancu vo Williamse, kde by nahradil Felipeho Massu.

"Robert a Lewis Hamilton boli najrýchlejší súperi, akých som vo svojej kariére mal," reagoval na novú spoluprácu Nico Rosberg. "Preto je z môjho pohľadu veľmi zaujímavé, že Roberta môžem podporiť na jeho ceste späť do F1. Na túto úlohu sa veľmi teším."

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk