F1.sk F1.sk

Vo Francúzsku opäť aj voľne dostupné prenosy, avšak len veľmi málo
zdroj: TASR/AP

Vo Francúzsku opäť aj voľne dostupné prenosy, avšak len veľmi málo

V stredu obletela svet Formuly 1 správa o tom, že televízne prenosy z kráľovskej motoristickej triedy budú vo Francúzsku opäť "free-to-air", teda na voľne dostupnom televíznom programe. Má to však háčik: veľa ich nebude.

Spoločnosť Liberty Media potvrdila, že televízna spoločnosť TF1 odvysiela v rokoch 2018 až 2020 vždy po štyri veľké ceny, čo je pri celkovom počte vyše dvadsiatich len malý zlomok. Vieme, že medzi vybranými podujatiami bude domáca Veľká cena Francúzska a rovnako aj Veľká cena Monaka plus highlighty zo všetkých pretekov.

Všetky podujatia bude v priamych prenosoch podobne ako doposiaľ vysielať platený Canal+, ktorý sa s Liberty Media v máji dohodol na viacročnej novej zmluve. 

Krajina bude mať v budúcom roku okrem dvoch pretekárov Romaina Grosjeana a Estebana Ocona po dlhej dobe aj vlastnú veľkú cenu. Navyše má aj vlastný tím (Renault) a do hry možno vstúpi aj monacký pretekár Charles Leclerc, ktorý by mal pôsobiť v Sauberi.

Vedenie športu sa chce novou zmluvou držať toho, čo už v júni naznačil komerčný riaditeľ Sean Bratches. Ten povedal, že vo všetkých štátoch by malo byť niekoľko pretekov voľne dostupných a ideálny pomer by bol 30:70. To by znamenalo, že "free" by malo ísť aspoň šesť veľkých cien. 

Francúzi sa na túto úroveň zatiaľ nedostanú, avšak oproti súčasnej situácii ide aspoň o malý pokrok.

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk