F1.sk F1.sk

Lauda: Srdcom vo Ferrari, hlavou v Mercedese
zdroj: TASR/AP

Lauda: Srdcom vo Ferrari, hlavou v Mercedese

Niki Lauda pôsobí už niekoľko rokov v Mercedese, ale zdá sa, že stará láska k Ferrari nevyhasla. Aktuálnymi vyjadreniami naznačil, že jeho srdce je aj naďalej červené.

"Srdcom som vo Ferrari, ale hlavou v Mercedese," cituje jeho slová s odvolaním sa na talianske médiá stránka Motorsport-Total.com

Rakúšan sa vzápätí zamyslel nad blížiacim sa podujatím v Singapure. "Ferrari bude favoritom," skonštatoval. "Ťažko však povedať, kto zvíťazí. Ja osobne dúfam, že to bude Hamilton."

Aktuálnym favoritom šampionátu je práve spomínaný Hamilton, ale Lauda nepodceňuje ani jeho úhlavného nepriateľa: "Vettel je jednotkovým jazdcom. Celým srdcom je vo Ferrari a ak mu dajú konkurencieschopné auto, tak ho nemožno odpisovať."

Trojnásobného majstra sveta veľmi prekvapila skutočnosť, ako výrazne Ferrari v Monze zaostávalo. "Pritom mnohokrát v tejto sezóne boli rýchlejší ako Mercedes," pripomenul Niki Lauda. "Ešte v Spa bol Vettel veľmi blízko. V Monze podľa mňa doplatili na nejakú chybu týkajúcu sa nastavenia. V Singapure bude chcieť Vettel opäť všetko zmeniť."

Napriek náklonnosti k Ferrari je Niki Lauda rád, že jeho tím tak dominantne ovládol Veľkú cenu Talianska. "V Monze sme vyhrali a pre Ferrari to bola potupa, pretože to bolo ich najdôležitejšie podujatie v sezóne," dodal Lauda.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk