F1.sk F1.sk

Bottas podpísal s Mercedesom novú zmluvu
zdroj: TASR/AP

Bottas podpísal s Mercedesom novú zmluvu

Mercedes v stredu krátko popoludní informoval o tom, že s Valtterim Bottasom podpísal zmluvu pre rok 2018. Fín pred aktuálnou sezónou na poslednú chvíľu nahradil odchádzajúceho Nica Rosberga a v stajni vládne s jeho výkonmi spokojnosť.

"Valtteriho sme v tomto roku postavili pred veľkú výzvu: do tímu prišiel o päť minút dvanásť, dostal sa do popredia F1 a za tímového kolegu dostal najlepšieho jazdca tohto športu," skonštatoval športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Vzhľadom na to všetko boli jeho výsledky ešte úchvatnejšie. Pochopiteľne zažil lepšie i horšie chvíle - viac lepších a menej horších - ku ktorým sa pridalo aj niekoľko vrcholov v podobe dvoch víťazstiev v Rusku a v Rakúsku."

"Celkovo to bolo o tom, že vyváženosť jeho výkonnosti a vzostupná trajektória sa postarali o jednoznačnosť rozhodnutia pokračovať s ním aj v roku 2018. Z pohľadu nášho tímu tu okrem toho vnímame bonus v podobe rešpektu a športového ducha, ktorý medzi našimi jazdcami vznikol. Chémia a dynamika medzi Valtterim a Lewisom fungujú, pričom práve to potrebujeme na boj s našimi súpermi," dodal Rakúšan.

Majstrovský tím svojim krokom v zásade potvrdil to, o čom sa špekulovalo už dlhšie. Nechal si otvorené dvere a o rok si bude môcť vybrať možno ešte silnejšieho hráča; hovorí sa hlavne o záujme o Maxa Verstappena.

"Som poctený a hrdý na to, že aj v roku 2018 môžem pokračovať v spolupráci s Mercedesom a môžem ostať súčasťou rodiny Mercedes. Spoločne sme deň čo deň silnejší a ak budeme pokračovať v tvrdej práci, nemáme žiadne limity," odkázal Bottas.

Bývalý pretekár Williamsu vyzdvihol atmosféru v tíme a spoluprácu so všetkými zamestnancami, ako aj kooperáciu s Lewisom Hamiltonom, ktorá je podľa neho o vzájomnom rešpekte. 

"Keď ma tím pred sezónou 2017 zamestnal, tak vložením dôvery do mojich schopností ukázal vieru vo mňa. Tento nový kontrakt pre rok 2018 napokon ukázal, že som si tú dôveru zaslúžil," poznamenal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk