F1.sk F1.sk

Uzavrie Singapur novú zmluvu?
zdroj: McLaren

Uzavrie Singapur novú zmluvu?

Už pred niekoľkými mesiacmi sa hovorilo o tom, že noví majitelia Formuly 1 zo spoločnosti Liberty Media majú eminentný záujem o udržanie si Veľkej ceny Singapuru. Aktuálna zmluva vyprší po víkendovom podujatí, ale predbežná dohoda je už takmer na svete.

Singapur máme v kalendári od roku 2008 a všetko sa to začalo slávnou "crash-gate", do ktorej boli zapletení Flavio Briatore, Pat Symonds, Fernando Alonso či Nelson Piquet. Majiteľom F1 sa tieto preteky hodia, pretože sú kúzelné a vzhľadom na nočnú jazdu v modernej metropole aj unikátne.

"Zmluvu sme zatiaľ neuzavreli, ale vedieme pozitívne rozhovory a našim cieľom je rozhodne to, aby sme sa čo najskôr dopracovali k zmluve, ktorá bude vyhovovať obom stranám," povedal nástupca Bernieho Ecclestone Chase Carey na stredajšej konferencii v Singapure.

"Na preteky sme hrdí, máme dobré vzťahy a našim cieľom je chodiť na miesta, kde vieme stavať na dlhodobej spolupráci," pokračoval Američan.

Singapur má problém napríklad s poklesom záujmu divákov. V prvom roku ich počas všetkých troch víkendových dní bolo cez 100 000, v roku 2015 bol priemer 87 000 a v minulej sezóne už len 73 000.

V predbežnom kalendári pre budúci rok je Singapur ešte s hviezdičkou a jeho budúcnosť "má byť potvrdená", no zdá sa, že Carey má vo veci jasno: "Rozhodne je to tu spektakulárne, mesto je vysvietené, súťaží sa v uliciach a na preteky sme hrdí."

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk